Chrzanowska biblioteka serdecznie zaprasza MAŁYCH CZYTELNIKÓW i ich rodziców do udziału w ogólnopolskim projekcie MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK.  Głównym celem kampanii jest to, by dzieci uznały bibliotekę za "swoje miejsce", by stała się dla nich ważnym punktem na czytelniczej mapie dzieciństwa, by dzięki temu mogły stać się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Program  realizowany jest  w Oddziale dla Dzieci (ul. Broniewskiego 10C oraz w filiach bibliotecznych na terenie miasta i gminy.


Kilka wskazówek praktycznych:

- w projekcie biorą udział dzieci trzyletnie (ur. w roku 2015), które zapiszą się lub są już zapisane do naszej biblioteki

- każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze wiersze dla" oraz Kartę Małego Czytelnika.

- za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem Małego Czytelnika, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.


- w Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice: Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka to broszura informacyjna, przypominająca
o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Projekt  finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl