Problemy związane z trawieniem mogą każdemu z nas poważnie utrudnić życie. Jakie są główne przyczyny takich kłopotów ze zdrowiem? Zaburzenia trawienia często są skutkiem nieprawidłowego odżywiania się, bywa jednak i tak, że główną ich przyczyną okazują się choroby żołądka. Jakie problemy zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

 

Ostre lub przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, czyli choroba określana również mianem nieżytu żołądka, jest jedną z tych przypadłości, które najczęściej okazują się głównymi sprawcami problemów związanych z trawieniem. Objawy tej choroby są dość charakterystyczne. Ból, który pojawia się w obrębie dołka podsercowego, nudności oraz wymioty – oto dolegliwości, których nie można ignorować.

Zaburzenia trawienia mogą się też rozwijać jako skutek choroby wrzodowej – dość częstej i bardzo uciążliwej choroby, z którą również należy możliwie jak najszybciej rozpocząć walkę. W przypadku choroby wrzodowej głównym problemem okazują się takie dolegliwości, jak bóle, które atakują zazwyczaj tuż po zakończeniu posiłku, zgaga, nudności oraz wymioty.

 

Inna choroba, która może w znacznym stopniu przyczyniać się do rozwoju problemów związanych z niestrawnością, jest refluks żołądkowo-przełykowy. W tym przypadku głównym problemem jest przedostawanie się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, co skutkuje podrażnieniem błony śluzowej przełyku. Konsekwencją tego bywa najczęściej stan zapalny, który może każdemu pacjentowi poważnie utrudnić życie.

 

Choroby żołądka oraz związane z nimi zaburzenia trawienia to poważne problemy, które każdemu z nas mogą poważnie utrudnić życie. Pamiętajmy, by takich problemów ze zdrowiem nie ignorować oraz by możliwie jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę. Podjęte w porę leczenie może nam przecież zaoszczędzić wielu problemów, może też uchronić nas przed dalszymi problemami związanymi z pogarszającym się samopoczuciem oraz z ogólnym stanem zdrowia.

"zdrowie.info.pl

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio