W dniu 09 sierpnia 2018 r. w Dworze z Drogini na terenie Skansenu w Wygiełzowie Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa przekazał na ręce Wójta Gminy Babice Radosława Warzechy umowę na dofinansowanie rewitalizacji na terenie gminy Babice.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w kwocie 3,8 mln zł możliwe będzie sfinansowanie i oddanie do użytku już w 2018 r. nowego, dwukrotnie większego od obecnego przedszkola, w pełni dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, kompleksowo wyposażonego zarówno w niezbędne meble, pomoce dydaktyczne, jak i zabawki dla dzieci. Przedszkolaki będą miały do dyspozycji cztery sale dydaktyczne, co zapewni naukę i opiekę nad dziećmi w różnym przedziale wiekowym. W budynku powstanie także zaplecze sanitarne, techniczne oraz osobna kuchnia z jadalnią.
Wsparcie przekazane przez samorząd województwa pozwoli już w 2019 r. zmienić nie do poznania centrum miejscowości Babice. W miejscu obecnego przedszkola powstanie plac zabaw dla dzieci, otwarta siłownia oraz miejsce spotkań dla mieszkańców w otoczeniu licznych kwiatów i krzewów. W centrum Babic powstaną miejsca postojowe oraz przebudowane zostaną ulice Kanonicza i ks. Kosowskiego. Przeprowadzona zostanie kompleksowa przebudowa ulicy Parkowej, która połączy się z istniejącym deptakiem, a to pozwoli na wydłużenie trasy spacerowej. Wyremontowane zostaną także schody terenowe pomiędzy ulicą Gołąba i ks. Kosowskiego.
Wartość całego projektu to łącznie prawie 5,5 mln zł.

Umowa na rewitalizację Babic podpisana
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również