"Zapomniane rzemiosło"

17 września w godzinach od 10 do 17 w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach odbędą się warsztaty i pokazy rzemiosła ludowego

Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu w dniu 17 września 2017 roku w godzinach od 10-17 w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach (ul. Kijowska 2) organizuje wydarzenie pn. Zapomniane rzemiosło. W jego ramach przygotowano następujące atrakcje:

- warsztaty garncarstwa, rzeźbiarstwa, koronki klockowej, hafciarstwa, szydełkarstwa, piekarstwa, bibułkarstwa oraz dziewiarstwa - poznaj historię, tradycje i tajniki tych dawnych rzemiosł. Dowiedz się jak dawniej przebiegała praca z naturalnymi materiałami i przejdź wszystkie etapy pracy poszczególnych „mistrzów”.

- warsztaty Gliniane fantazje, w trakcie których zaprojektujesz i wykonasz własną ozdobę z gliny. Daj się ponieść swojej wyobraźni!

- zwiedzanie Ekomuzeum Garncarstwa wraz z Izbą Tradycji Regionalnych w Regulicach obrazujących dziedzictwo kulturowe oraz walory przyrodnicze i historyczne regionu.

Na wszystkich gości będzie czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z: Regulic i Nieporazu.

W ramach osobnej atrakcji będzie można zwiedzić pobliską Winnicę Czak.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio