Alwernia nagrodzona za wkład w turystykę rowerową

Podczas Małopolska Tour w Oświęcimiu podsumowano sezon rowerowy w Małopolsce. Nie zabrakło wyróżnień Marszałka za wkład w rozwój turystyki rowerowej w województwie – w gronie nagrodzonych jest Alwernia.

Nagroda za wkład i promocję turystyki dla Gminy Alwernia

Małopolska Tour w Oświęcimiu odbyła się w ramach kampanii społeczno-promocyjnej Województwa Małopolskiego „Małopolska na rowery”, która rozpoczęła się w Alwerni 13 sierpnia Rajdem Rowerowym dla wszystkich amatorów dwóch kółek.


Rajd w Alwerni 13 sierpnia 2017 roku

Dla zapewnienia mieszkańcom ciekawego spędzania wolnego czasu, z inicjatywy Burmistrza Gminy Tomasza Siemka, zorganizowano wiele cyklicznych już imprez rowerowych, w trakcie których wszyscy – od najmłodszych do najstarszych - mogli aktywnie i radośnie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Są to Rodzinne Rajdy Rowerowe, prowadzone od 2015 roku, które gromadzą rokrocznie blisko 300 cyklistów.


Rodzinny Rajd Rowerowy w Alwerni 7 sierpnia 2016 roku

Swoje miejsce w Alwerni ma również Małopolski Wyścig Górski, który odbył się tu w 2015, 2016 i 2017 roku - jedna z ważniejszych imprez kolarskich o zasięgu międzynarodowym, dzięki której Alwernia jest promowana w Polsce i za jej granicami.


Małopolski Wyścig Górski Alwernia 9 czerwca 2017 roku

10 września na zakończenie kampanii „Małopolska na rowery”, miało miejsce wielkie rowerowe święto w Oświęcimiu, na które przygotowano wiele atrakcji, m.in. zawody sportowe, zabawy dla najmłodszych, pokazy i piknik rowerowy.


Małopolska Tour w Oświęcimiu 10 września 2017 roku

Małopolska Tour w Oświęcimiu był także świetną okazją do podsumowania sezonu rowerowego. Nie zabrakło więc wyróżnień za wkład w rozwój turystyki rowerowej w województwie – nagrodzono samorządy, stowarzyszenia oraz osoby fizyczne. W tym gronie znalazły się: Alwernia, Łapsze Niżne, gmina Oświęcim, miasto Oświęcim, Tarnów, Trzebinia, Małopolski Związek Kolarski, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej, Stowarzyszenie Travelling Inspiration, Marcin Hyła, Tadeusz Kopta i Maciej Zimowski.


Burmistrz Tomasz Siemek odbiera nagrodę wręczaną przez Marszałka Jacka Krupę

 FOTORELACJA (link do strony www.malopolska.pl)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio