Pościg grupy SPEED za piratem drogowym

W czwartek 12 września br. patrol grupy SPEED w miejscowości Poręba Żegoty dokonał  pomiaru prędkości hondy, która przekroczyła prędkość  o 22 km/h. Kierujący  samochodem nie zastosował się do poleceń wydawanych przez policjantów do zatrzymania pojazdu i podjął ucieczkę.

W miejscowości Brodła uciekając przed SPEED-em wyprzedził  na podwójnej ciągłej inny pojazd, a jadąc  w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością nawet 135 km/h. Podczas całego pościgu kierowca popełniał kolejne wykroczenia m.in. stworzył zagrożenie w ruchu drogowym dla trzech rowerzystów, którzy zmuszeni byli zjechać na pobocze oraz  dwóch samochodów zmuszając jednego z kierujących do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia. Brawurowy  kierowca swoim zachowaniem zmusił także pieszych do ucieczki z drogi, a także pokonał rondo jadąc pod prąd.

Ucieczka pirata drogowego  zakończyła  na polach uprawnych gdzie kierowca hondy wraz z swoim pasażerem wysiedli z pojazdu i kontynuowali ucieczkę pieszo. Zostali zatrzymani przez policjantów około 500 metrów od miejsca porzucenia samochodu. Okazało się, że kierowcą był 20-letni mieszkaniec gminy Krzeszowice  był trzeźwy, a pasażerem 19-letni  mieszkaniec  gminy Alwerni.

W hondzie na dywaniku policjanci ujawnili woreczek z znikomą zawartością białego proszku. Mając podejrzenia, że jest to narkotyk 20 – latkowi została  pobrana krew na oznaczenie ewentualnych substancji zakazanych we krwi. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych  było również wiadome, że młody człowiek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Pasażer po przesłuchaniu został zwolniony natomiast kierowca odpowie z a kierowanie bez uprawnień, usłyszał także zarzut z art. 178b kodeksu karnego , który mówi o tym, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. W zależności od wyniku badań krwi kierującego na oznaczenie środka niedozwolonego, młody mężczyzna może usłyszeć kolejny zarzut.

Loading Video...
jwplayer('ajwplayer528382film-w-aktualnosci').setup({"file":"http://chrzanow.policja.gov.pl/pl/system/files/speeed1_0.mp4","width":"480","height":"270","stretching":"uniform","primary":"flash"});
Komentarze   
0 #1 Kiwi 2019-09-17 20:23
nie wiem czy bardziej boje się piratów czy tej grupy speed, która ich goni... na wszelki wolę yanosika...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.