Policjanci zatrzymali sprawców rozboju i odzyskali skradzione mienie

17 października  br. w godzinach wieczornych trzebińscy policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju dokonanego na 63 latku w Miejscowości Młoszowa.

Około godz. 18:45 dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini otrzymał zgłoszenie o rozboju na 63 letnim mieszkańcu gminy Trzebina, gdzie sprawcy poprzez przewrócenie, a następnie zadawanie uderzeń rękami i nogami  po całym ciele doprowadzili go do stanu bezbronności po czym ukradli mu telefon komórkowy.

Wysłany na miejsce zdarzenia trzebiński patrol Policji  natychmiast podjął czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. Niespełna kilka minut później w Trzebini policjanci zatrzymali  trzech mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat mieszkańców powiatu chrzanowskiego.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn  wskazał miejsce, gdzie wyrzucił skradziony wcześniej telefon.

Po nocy spędzonej  w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w chrzanowskiej komendzie  sprawcy usłyszali zarzuty dokonania rozboju (art. z art. 280 par 1 KK). Z uwagi,  że jest to wypadek mniejszej wagi  sprawcą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.