Interwencja ratująca życie

18 listopada 2018r. około godz. 16:00 policjanci Komisariatu Policji w Libiążu sierż. szt. Ireneusz Miarka i sierż. Mateusz Kowalski w trakcie patrolowania ul. Jazdówka w Libiążu zauważyli wydobywające się z pustostanu gęste kłęby dymu.

Nie zastanawiając się długo, podjęli interwencję. Wiedząc, że jest mało czasu, a w środku mogą znajdować się osoby, natychmiast przystąpili do sprawdzenia palącego się budynku.

Gdy weszli do jednego z pomieszczeń zauważyli śpiącego mężczyznę, którego niezwłocznie wynieśli na zewnątrz. Na miejsce zdarzenia przybyła załoga Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa, a także załoga pogotowia, która zabrała 62 letniego mężczyznę do szpitala, celem przeprowadzenia dalszych badań kontrolnych.

Ustalono, że doszło do zaprószenia ognia z papierosa w wyniku czego zaczęła tlić się kołdra i śmieci znajdujące się wewnątrz pustostanu powodując silne zadymienie.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.