Depilacja laserowa to jedna z najbardziej skutecznych metod na pozbycie się niechcianych włosków z okolic bikini, ramion, pach, nóg, a nawet twarzy. Jednak decydując się na zabieg trzeba pamiętać o środkach ostrożności. Podpowiadamy, czego nie można robić używając depilatora laserowego.

 

Opalanie i stosowanie samoopalaczy

Jeśli chcemy usunąć niechciane owłosienie przy użyciu depilatora laserowego, na minimum dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem trzeba zrezygnować ze stosowania samoopalających kosmetyków. Powinno się również unikać opalania w solarium oraz na świeżym powietrzu. Przebywając na zewnątrz należy zakryć miejsca do depilacji ubraniem, ewentualnie zastosować krem z filtrem UV. Również po zabiegu nie można narażać skóry na działanie promieni słonecznych przez minimum 3 tygodnie. Dotyczy to także korzystania z usług solarium.

Depilacja laserowa przeprowadzona na opalonej skórze nie zapewni oczekiwanych efektów. Może także grozić poparzeniami, które pozostawią na ciele ślady – blizny, odbarwienia lub przebarwienia. Po zabiegu z użyciem laserowego depilatora skóra jest wrażliwa i długotrwałe narażenie jej na działanie promieni słonecznych wywołuje podrażnienie. Jest też duże ryzyko powstania nieestetycznych, trudnych do usunięcia śladów.

 

Stosowanie drażniących kosmetyków

Jak już zostało wspomniane, depilator laserowy może podrażniać skórę. Tuż po zabiegu jest ona lekko zaczerwieniona, może być też odczuwany dyskomfort. Z tego względu przez ok. 2 tygodnie należy unikać kosmetyków, w składzie których znajduje się alkohol i inne substancje drażniące. Użycie ich może wywołać nieprzyjemne pieczenie. Co więcej, po depilacji laserowej nie powinno się złuszczać naskórka, a to oznacza, że trzeba zrezygnować ze stosowania peelingów i szorstkiej rękawicy czy gąbki do mycia.

 

Stosowanie leków światłouczulających

Niektóre leki, które regularnie przyjmujemy mogą mieć w składzie substancje światłouczulające. Dotyczy to m.in. środków przeciwdepresyjnych, przeciwpadaczkowych i niektórych przeciwarytmicznych. Zaleca się, aby na 4, a nawet 6 tygodni przed zabiegiem zrezygnować z przyjmowania takich leków, jeśli oczywiście jest to możliwe i nie zagraża zdrowiu. Trzeba też unikać ziołowych herbatek z rumianku, skrzypu polnego, dziurawca i nagietka. Substancje światłouczulające mogą przyczynić się do powstawania przebarwień na skórze.

 

Przeprowadzanie zabiegu na nieoczyszczonej skórze

Zanim sięgniemy po depilator laserowy, upewnijmy się, że skóra jest czysta. Przed depilacją musimy oczyścić ją z resztek kosmetyków, takich jak antyperspirant, nawilżający balsam czy podkład. To zwiększa efektywność zabiegu i nasze bezpieczeństwo. Aby laser mógł dotrzeć w głąb skóry powinniśmy zgolić włoski przy użyciu jednorazowej maszynki (niewskazane jest stosowanie kremu do depilacji, pasty cukrowej i plastrów).

Na skuteczność depilacji wpływa też sam sprzęt. Depilator powinien mieć odpowiednią moc i powierzchnię obszaru roboczego. Osobom, które zastanawiają się, jakie urządzenie wybrać polecamy stronę najlepszerankingi.pl. To zestawienie, w którym opisano kilka godnych uwagi depilatorów laserowych znanych marek, dobrze przystosowanych do użytku w domu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.