Finały Małopolski Zachodniej turnieju "Wakacje z Piłką 2017" rozegrano 05.08.2017 r. na obiektach Brzeziny w Osieku (pow. Oświęcim). Zespół z Trzebini przywiózł stamtąd tytuł mistrzowski.

Zdjęcie przedstawia zwycięską drużynę

Zmagania Powiatowe w Alwerni wyłoniły dwóch reprezentantów - Fablok i MKS, jednak ponieważ zespół z Chrzanowa w tym terminie przebywał na obozie, to w rozgrywkach zastąpiła go Alwernia, która uplasowała się wtedy na trzecim miejscu.

Powiat Oświęcim reprezentowały Zatorzanka Zator i Brzezina Osiek, z powiatu Wadowickiego przyjechały drużyny Beskid Andrychów i Żarek Stronie, a z powiatu Olkuskiego - Słowik Olkusz i WAP Wolbrom (który niestety nie dojechał).

Rywalizacja o tytuł Mistrza Małopolski Zachodniej toczyła się w dwóch grupach: Grupa A (mecze trwały 15 minut) - 4 zespołowa i Grupa B (mecze trwały po 20 minut) - 3 zespołowa. Rywalizację w Grupie A wygrał Beskid, wyprzedzając Brzezinę, Alwernię i Słowika. W Grupie B bezkonkurencyjny okazał się AP MKS, który deklasował rywali.

Spotkania półfinałowe wyłoniły zaskakującego finalistę, gdzie Zatorzanka pokonała po serii rzutów karnych zespół Beskidu, natomiast w drugim półfinale obyło się bez niespodzianki - MKS pewnie pokonał Brzezinę. Spotkanie finałowe zespół "żółto-czarnych" wygrał wyraźnie 4:1 i - zasłużenie - całe rozgrywki.

Król Strzelców: Garlacz Jan (AP MKS Trzebinia) - 9 bramek

AP MKS: Noworyta Oskar - Pucia Maciej, Bieniek Jakub, Krzywda Igor, Kalinowski Konrad, Wójcik Kamil, Hano Michał, Cząstka Oskar, Duleba Hubert, Garlacz Jan, Nietrzebka Mikołaj. Trener: Ślusarek Kacper

Finał turnieju "Wakacje z Piłką 2017" zostanie rozegrany na obiektach Krakusa Swoszowice, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.