14.05.2017 r. odbył się XIV Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków - Trzebinia, w którym wzięło udział ponad tysiąc siedmiuset rowerzystów. Rajd miał szczególnie uroczysty charakter, gdyż odbywał się w ramach jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini.

 

rajd 2017 rowerowy

 

W Rajdzie udział wzięli goście z miasta partnerskiego Ishøj w Danii. Była to 10-osobowa grupa o nazwie „Team Ishøj Cafe60plus Cycling". W tym roku Trzebinia z Ishøj obchodzą 25-lecie współpracy.

 

Organizatorzy rajdu - Trzebińskie Centrum Kultury oraz Małopolski Związek Kolarski, przygotowali dwie trasy, przebiegające malowniczymi ścieżkami Puszczy Dulowskiej. Pierwsza - o długości 45 km - rozpoczynała się na krakowskich Błoniach. Druga, o długości 15 km (polecana dla osób o słabszej kondycji oraz dla rodzin z dziećmi), biegła od Rudna. Obie trasy kończyły się nad zalewem Chechło w Trzebini.


Na starcie Rajdu każdy uczestnik otrzymał pakiet z numerem startowym, informatorem rajdowym z mapką i programem oraz pamiątkowy button. Organizatorzy zapewnili startującym i ich rowerom także transport do miejsc startu, jak również po zakończeniu imprezy - odwóz do Krakowa. Na mecie zmęczeni zawodnicy relaksowali się w otoczeniu przyrody – lasu i wody oraz regenerowali siły posilając się pyszną grochówką i czekając na loterię fantową, do której losy mogli zakupić w autobusach lub przy rejestracji na starcie. W międzyczasie obserwowali pokaz szkoleniowy owczarków niemieckich, przygotowany przez Szachty Libiąskie Dog Training, a także uczestniczyli w konkursach, zorganizowanych przez Salon Porsche Skoda Kraków Bronowice, w których nagrodami były gadżety rowerowe oraz samochód Skoda z pełnym bakiem (na weekend).

 

Dzięki zakupionemu losowi i szczęściu 15 osób odjechało znad Chechła na nowych rowerach. Inni stali się posiadaczami upominków promocyjnych, przekazanych przez Gminę Trzebinia i Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

Najstarszym cyklistą biorącym udział w Rajdzie był 85-letni Ewaryst Wojtyś z Myślachowic. To jego czwarty rajd. Jego wnuk wylosował jeden z rowerów, będących nagrodami głównymi.

 

Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków - Trzebinia był też pierwszą z 7 imprez, z których zdjęcia lub filmy mogą wziąć udział w gminnym konkursie fotograficzno-filmowym. Celem tego konkursu jest wyłonienie najciekawszych prac, będących zapisem relacji z imprez i wydarzeń, organizowanych w ramach obchodów jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini, w okresie od 14.05 do 27.08.2017 r. (lista imprez i regulamin konkursu na stronie www.trzebinia.pl i tck.trzebinia.pl)

 

Impreza finansowana była ze środków Gminy Trzebinia, przy udziale sponsorów i partnerów.

Patronat nad Rajdem objęli: Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider i Przewodnicząca Rady Miasta Trzebini Grażyna Hrabia.

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio