W piątek uroczyście otwarto trzebińskie wrotkowisko. To jedyne takie miejsce z profesjonalną salą do jazdy na wrotkach pomiędzy Katowicami a Krakowem.

Przecięcie wstęgi na Trzebińskim Centrum Rozrywki

Symboliczne przecięcie wstęgi

Trzebiński Park Rozrywki powstał w Myślachowicach, w budynku domu kultury. To pomysł burmistrza Jarosława Okoczuka oraz Adama Potockiego, dyrektora Trzebińskiego Centrum Kultury. Jego budowa rozpoczęła się w 2020 roku. W ramach realizacji inwestycji powstała nowoczesna sala do jazdy na wrotkach z oświetleniem i nagłośnieniem, którą można wykorzystać także jako salę koncertową. Ponadto, wypożyczalnia wrotek, bawialnia dla dzieci, kawiarnia. Zadanie zrealizowała Gmina Trzebinia we współpracy z Powiatem Chrzanowskim.

- Budynek domu kultury w Myślachowicach, gdzie mieściła się duża sala, nie był wykorzystany w całości. Postanowiliśmy to zmienić i właśnie tu ulokować Trzebiński Park Rozrywki – przypomina burmistrz Jarosław Okoczuk. Jak sam przyznaje, od pomysłu do realizacji trzeba było przejść długą drogę.

- Dzięki całemu zespołowi ludzi, którzy włączyli się w realizację pomysłu, udało się. Zyskaliśmy kolejną atrakcję na turystyczno-rekreacyjnej mapie gminy. Drugiego takiego miejsca nie ma w okolicy – podkreśla burmistrz.

Zaś Adam Potocki już zapowiada, że wrotkowisko to dopiero początek.

- Z czasem chcemy poszerzyć działalność. Już złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury o pieniądze na utworzenie pracowni kreatywnej, sensoryki i remont klatki schodowej. Przygotowujemy też wniosek do Lokalnej Grupy Działania na adaptację piętra budynku. Chcemy tu uruchomić pracownię karaoke, plastyczną, salę baletową – zapowiada dyrektor Potocki.

Trzebiński Park Rozrywki nawiązał już współpracę z Adamem Knopem, jednym z najlepszych wrotkarzy w Polsce, który będzie organizował warsztaty oraz pokazy.

Budowa Trzebińskiego Parku Rozrywki kosztowała 1 645 246 zł, w tym 620 373 zł przekazał na ten cel Powiat Chrzanowski.

Trzebiński Park Rozrywki czynny jest:

 • od środy do piątku w godz. 14.00 – 21.00
 • w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 21.00

wrotki Go cie zaproszeni na otwarcie centrum Go cie zaproszeni na otwarcie wrotkowiska Go cie zaproszeni na otwarcie
Go cie zaproszeni na uroczyste otwarcie Go cie zaproszeni Go cie Adam Potocki dyrektor TCK
Burmistrz Jaros aw Okoczuk Burmistrz i starosta Na scenie Przeci cie wst gi
Przeci cie wst gi na wrotkowisku Przeci cie wst gi na Trzebi skim Centrum Rozrywki Przeci cie wst gi na wrotkowisku w Trzebini Starosta Andrzej Uryga
Wr czenie podzi kowa  na scenie Wr czenie podzi kowa Za oga TCK odbiera podzi kowania od burmistrza Za oga TCK odbiera podzi kowania
Za oga TCK z burmistrzem i dyrektorem Za oga TCK z dyrektorem i burmistrzem Za oga TCK Gad ety promocyjne
Miko aj na wrotkowisku Prezenty dla go ci Prezenty Wrotkowisko oficjalnie otwarte
Wrotkowisko otwarte Wrotkowisko w Trzebini otwarte