W piątek uroczyście otwarto trzebińskie wrotkowisko. To jedyne takie miejsce z profesjonalną salą do jazdy na wrotkach pomiędzy Katowicami a Krakowem.

Przecięcie wstęgi na Trzebińskim Centrum Rozrywki

Symboliczne przecięcie wstęgi

Trzebiński Park Rozrywki powstał w Myślachowicach, w budynku domu kultury. To pomysł burmistrza Jarosława Okoczuka oraz Adama Potockiego, dyrektora Trzebińskiego Centrum Kultury. Jego budowa rozpoczęła się w 2020 roku. W ramach realizacji inwestycji powstała nowoczesna sala do jazdy na wrotkach z oświetleniem i nagłośnieniem, którą można wykorzystać także jako salę koncertową. Ponadto, wypożyczalnia wrotek, bawialnia dla dzieci, kawiarnia. Zadanie zrealizowała Gmina Trzebinia we współpracy z Powiatem Chrzanowskim.

- Budynek domu kultury w Myślachowicach, gdzie mieściła się duża sala, nie był wykorzystany w całości. Postanowiliśmy to zmienić i właśnie tu ulokować Trzebiński Park Rozrywki – przypomina burmistrz Jarosław Okoczuk. Jak sam przyznaje, od pomysłu do realizacji trzeba było przejść długą drogę.

- Dzięki całemu zespołowi ludzi, którzy włączyli się w realizację pomysłu, udało się. Zyskaliśmy kolejną atrakcję na turystyczno-rekreacyjnej mapie gminy. Drugiego takiego miejsca nie ma w okolicy – podkreśla burmistrz.

Zaś Adam Potocki już zapowiada, że wrotkowisko to dopiero początek.

- Z czasem chcemy poszerzyć działalność. Już złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Kultury o pieniądze na utworzenie pracowni kreatywnej, sensoryki i remont klatki schodowej. Przygotowujemy też wniosek do Lokalnej Grupy Działania na adaptację piętra budynku. Chcemy tu uruchomić pracownię karaoke, plastyczną, salę baletową – zapowiada dyrektor Potocki.

Trzebiński Park Rozrywki nawiązał już współpracę z Adamem Knopem, jednym z najlepszych wrotkarzy w Polsce, który będzie organizował warsztaty oraz pokazy.

Budowa Trzebińskiego Parku Rozrywki kosztowała 1 645 246 zł, w tym 620 373 zł przekazał na ten cel Powiat Chrzanowski.

Trzebiński Park Rozrywki czynny jest:

  • od środy do piątku w godz. 14.00 – 21.00
  • w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 21.00