Ponad 90 młodych piłkarzy wzięło udział w niedzielnych rozgrywkach Mundial Kids zorganizowanych na trzebińskim Rynku.

mundial kids14

Rozgrywki na Rynku w Trzebini

Impreza odbyła się po raz siódmy. Jej pomysłodawcami są radny Mariusz Brzózka oraz Tomasz Kobierecki, który przed laty aktywnie działał w radzie miasta. Obje do dziś angażują się w przygotowanie wydarzenia i jego prowadzenie.

- Naszym głównym zamysłem było to, by ożywić trzebiński Rynek. Dlatego zależało nam, by rozgrywki odbyły się właśnie tam. Patrząc na frekwencję widać, że pomysł spodobał się – podkreślają.

Zawodnikom osobiście kibicował burmistrz Jarosław Okoczuk. Kilku z nich miało nawet okazję zagrać z nim.

- Emocje udzielają się nam wszystkim. Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu gry. Zdecydowana większość tych młodych ludzi gra w różnych klubach piłkarskich. Są naprawdę świetni. Nie brakuje im ducha walki i chęci. Właśnie z myślą o nich od lat inwestujemy w poprawę infrastruktury sportowej, budując i modernizując boiska i sale sportowe – mówi burmistrz.

Mundial Kids to jedna z wielu imprez sportowych, organizowanych w gminie. Od lat odbywa się szereg innych, między innymi Chechło Run, Trzebińska Liga Siatkówki, Trzebińska Liga Piłkarska, amatorskie zawody pływackie, rajdy rowerowe.

- To dowodzi, że Trzebinia Miastem Sportu to nie slogan. W naszej gminie odbywa się wiele wydarzeń sportowych, w których uczestniczą setki osób – dodaje radny Mariusz Brzózka.

mundial kids mundial kids1 mundial kids2 mundial kids3
mundial kids4 mundial kids5 mundial kids6 mundial kids7
mundial kids8 mundial kids9 mundial kids10 mundial kids11
mundial kids12 mundial kids13 mundial kids14 mundial kids15
mundial kids16 mundial kids17 mundial kids18 mundial kids19
mundial kids20 mundial kids21 mundial kids22 mundial kids23
mundial kids24 mundial kids25 mundial kids26 mundial kids27