Kęty to nieduża gmina w zachodniej Małopolsce, u stóp Beskidu Małego. Podróż po Kętach oraz okolicach może stać się prawdziwą przygodą z dziką naturą w tle, lekcją historii, jak również radosną zabawą! U nas z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

baner Poznajemy Małopolskę zachodnią
Naszym naturalnym skarbem jest rzeka Soła z kamienisto-piaszczystymi plażami oraz bogactwem chronionej fauny i flory w ramach obszaru „Natura 2000”.

Rzeka Soła

Rzeka Soła

Kęty poszczycić się mogą m.in. nowoczesną infrastrukturą sportową, terenami parkowymi oraz ścieżkami rowerowymi. Najwięcej zabytków pochodzi z końca XVII w. i z początku wieku XVII – głównie to zabytki sakralne. Kęty zachowały również średniowieczny układ urbanistyczny z kwadratowym Rynkiem. To prawdziwe serce Kęt – najstarszy i najcenniejszy zabytek.

kęcki Rynek

Rynek w Kętach

Historię ziemi kęckiej można zgłębiać w lokalnym Muzeum przy kęckim Rynku. Kęty to również bogactwo oferty kulturalnej. Ofertę Domu Kultury i Biblioteki uzupełnia nowinka na kulturalnej mapie miasta - Miejsce Aktywności Mieszkańców Rynek 13, stanowiące centrum rozlicznych inicjatyw społecznych, charytatywnych i kulturalnych.

kompleks sportowy przy ul. Sobieskiego w Kętach

Kompleks sportowy w Kętach

Zapraszamy do Kęt i do odwiedzin naszej strony www.kety.pl

Odnośniki:

https://kety.pl/

https://www.muzeum.kety.pl/

https://www.domkultury.kety.pl/

https://www.biblioteka.kety.pl/

https://osir.kety.pl/

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej Tutaj.

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.