We wtorek uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Lgocie. – To ważny dzień nie tylko dla społeczności szkoły, ale całej miejscowości. Wiele lat czekaliśmy na miejsce, gdzie będziemy mogli rozwijać swoje sportowe pasje i aktywnie spędzać czas. Dziękujemy – mówiła dziś Katarzyna Warzocha, dyrektorka szkoły.

otwarcie boiska19

Uroczyste otwarcie boiska sportowego w Lgocie

W ramach realizacji zadania powstało boisko z syntetyczną nawierzchnią z polem do gry o wymiarach 28 m x 15 m. Są tam bramki do piłki ręcznej, stojaki do siatkówki czy koszykówki oraz piłkochwyty. Obiekt ogrodzono. Zadanie wykonała firma Grumix z Preczowa. Całość kosztowała 342 555 zł. Na realizację inwestycji w Lgocie Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 127 260 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020.

- Nie zgadzamy się na to, jak jest i robimy wszystko, by było lepiej. Dzieci i młodzież są dla nas najważniejsi, stąd inwestycje w nowe obiekty sportowe. A że pan burmistrz to grzeczny uczeń, gdy informuję o możliwości pozyskania zewnętrznych funduszy, z jego strony od razu jest reakcja. Kontaktuje się z pracownikami, wspólnie przygotowują dokumentację i składają wniosek. I są tego efekty. Wspólnie realizujemy marzenia. To piękny obiekt. Cieszcie się nim i dbajcie o niego – w uroczystym otwarciu boiska wzięła udział Iwona Gibas, członkini zarządu Województwa Małopolskiego, która wsparła dotąd niejedną inwestycję w Trzebini.

- Pani marszałek to matka chrzestna wielu inwestycji sportowych w naszym mieście, za co w imieniu mieszkańców bardzo jej dziękuję – podkreślał burmistrz Jarosław Okoczuk, dodając, że inwestując w nowe obiekty sportowe, inwestujemy w zdrowie i poprawę kondycji dzieci i młodzieży. Stwarzając im dobre warunki do uprawiania sportu, zachęcamy ich do wyjścia z domu i spędzania czasu aktywnie na zewnątrz.

Warto podkreślić, że w obecnej kadencji samorządu wykonano wiele sportowych zamierzeń i to przy wsparciu pieniędzy z zewnątrz. Pozyskano dofinansowanie do remontu boisk na osiedlu Widokowym, przy szkole w Sierszy, na osiedlu Krze, przy Szkole Podstawowej nr 3, a także na budowę nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Trzebini. W trakcie jest modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Kościuszki. Również na to zadanie Gmina pozyskała pieniądze z zewnątrz.

otwarcie boiska otwarcie boiska1 otwarcie boiska2 otwarcie boiska3
otwarcie boiska4 otwarcie boiska5 otwarcie boiska6 otwarcie boiska7
otwarcie boiska8 otwarcie boiska9 otwarcie boiska10 otwarcie boiska11
otwarcie boiska12 otwarcie boiska13 otwarcie boiska14 otwarcie boiska15
otwarcie boiska16 otwarcie boiska17 otwarcie boiska18 otwarcie boiska19
otwarcie boiska20 otwarcie boiska24 otwarcie boiska25 otwarcie boisko21
otwarcieboiska28