W niedzielę 3.02.2019 r. odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej „TRZEBINIA WINTER CUP" 2019 pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka. Pierwsze miejsce przypadło Górnikowi Siersza, który zdobył szesnaście punktów. Winter Cup 201921

Gospodarzem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy Górnik Siersza. Rozgrywane w systemie "każdy z każdym" zawody zorganizowano w hali sportowej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. O zwycięstwie decydowała liczba zdobytych przez każdą drużynę punktów. O tytuł rywalizowało 8 drużyn z gminy Trzebinia - od IV Ligi do B Klasy. Niestety drużyna Korona Lgota zrezygnowały z udziału w turnieju. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Trzebini i lokalnych przedsiębiorców zorganizowano kolejną edycje turnieju, który z roku na rok jest coraz lepszy.

 

Drugą lokatę w rozgrywkach zajęła Błyskawica Myślachowice, a trzecią UKS Dulowa. Obie drużyny zgromadziły po piętnaście punktów, ale w bezpośrednim pojedynku Myślachowice wygrały z Dulową 2-1. Tytuł króla strzelców otrzymał Wojciech Jedynak z Błyskawicy Myślachowice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Rajmund Raźniak, a najlepszym bramkarzem Mateusz Lasik obaj z UKS Dulowa.

 

"Bardzo dobrze, że w Trzebini jest organizowany turniej Trzebinia Winter Cup. Daje on możliwość spotkania się zawodników z naszej gminy w rywalizacji na boisku oraz spędzenia czasu po za nim. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym, a także organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Bardzo się cieszę, że moja drużyna zdobyła 1 miejsce, na pewno to poprawi morale drużyny w rozgrywkach ligowych w swojej klasie." - skomentował po zakończonym turnieju trener zwycięzców Pan Mieczysław Starniowski.

 

Tabela wyników:
1. GÓRNIK SIERSZA 16 pkt
2. Błyskawica Myślachowice 15 pkt
3. UKS Dulowa 15 pkt
4. MKS Trzebinia 13 pkt
5. Manhattan Trzebinia 13 pkt
6. Promyk Bolęcin 7 pkt
7. Ruch Młoszowa 3 pkt
8. Samorządowcy 0 pkt

Informacja nadesłana przez Michała Buziewicza, zdjęcia z archiwum Urzędu Miasta

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.