W tegorocznej V edycji biegu Chechło Run, który odbył się w niedzielę 23.09.2018 r. wystartowało 530 osób. Trasa wiodła wokół Chechła – największego zbiornika wody na terenie gminy Trzebinia sąsiadującego bezpośrednio z Chrzanowem. Uczestnicy ścigali się na dwóch dystansach: 5 km i 10 km.

Chechlo Run 201840

Bieg Chechło Run to popularyzacja biegów jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja pokoleń mieszkańców regionu.

Zwycięzcą na 10 km został Dawid Klaybor z Żagania czas 35:04

Zwycięzcą na 5 km został Artur Motyl z Olkusza czas 18:07

Najlepsi z Gminy Trzebinia (10 km):

Krystian Kamieniarz z czasem 39 min 34 sek

Daniel Rogoż z czasem 39:38

Dariusz Liszka z czasem 40:52

Najlepsze panie z Gminy Trzebinia  (10 km):

Agnieszka Ołownia 45:49

Magdalena Skotnicka 46:22

Karina Turakiewicz 46:54

 

Także najmłodsi mogli wykazać się sprawnością sportową bo przygotowano dla nich biegi na krótkich dystansach, w zależności od wieku. Nagrodzono ich upominkami.

Zadanie zrealizowano w ramach dotacji z Gminy Trzebinia dla samorządowej instytucji kultury - Trzebińskiego Centrum Kultury. 

Podczas imprezy kwestowano na rzecz dwóch małych chłopców Dominika Bernardy i Mikołaja Banaszaka potrzebujących kosztownego leczenia i rehabilitacji.

W ramach imprezy biegowej ChechłoRun odbył się konkurs „HYDRO DLA MŁODYCH SPORTOWCÓW”, który polegał na ukończeniu biegu przez jak największą ilość uczniów z danej szkoły. Zwycięska SP 1 z Chrzanowa otrzymała voucher na 1.000 zł (za I miejsce) i ZSECH z Trzebini voucher na 500 zł (II miejsce) wymienny na sprzęt sportowy.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.