Musisz się gimnastykować! Ciało w ruch rytmiczny wprowadź. Ćwicz je prężnie i miarowo. Bo to pięknie, bo to zdrowo – pisał przed laty Julian Tuwim w wierszu „Raz, dwa, trzy”. Chrzanowskie starostwo przypomni wkrótce seniorom, że w zdrowym ciele - zdrowy duch. Pod takim hasłem odbędzie się 10 października XIII Powiatowy Dzień Seniora.

Seniorzy wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Wkrótce XIII Powiatowy Dzień Seniora

- Powiatowy Dzień Seniora to ważne święto w kalendarzu imprez ziemi chrzanowskiej. Służy integracji społecznej, a jego celem jest aktywizacja seniorów. Bogaty i atrakcyjny program, zorganizowany dojazd i dobra zabawa gwarantują zadowolenie uczestników tego spotkania. Zapraszamy serdecznie do udziału w tegorocznej edycji – mówi Andrzej Uryga, starosta chrzanowski.

XIII Powiatowy Dzień Seniora rozpocznie się nabożeństwem w kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie (godz. 14.30). Po mszy o godz. 16 seniorzy spotkają się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. Imprezę tradycyjnie poprowadzi dyrygent Piotr Ciuła z libiąskim chórem Canticum Canticorum. Zgodnie z tematyką imprezy „W zdrowym ciele – zdrowy duch”, na gości czekają ćwiczenia gimnastyczne oraz zabawa taneczna. Zagra zespół Szalone Gitary. Nie zabraknie również konkursów. Corocznie w imprezie uczestniczy kilkuset członków stowarzyszeń zrzeszających seniorów.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.