Wsp.ólne patrole strażaków, policjantów i leśników w powiecie

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie i strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej patrolują wspólnie miejsca, gdzie może dojść do podpaleń traw na nieużytkach i łąkach. Jest to wspólna inicjatywa mundurowych.

Jak to zwykle bywa, pomysł patroli łączonych poprzedzały nieodpowiedzialne ludzkie zachowania tj. podpalenia traw, nawet w okolicach domostw. Pomimo wielu akcji mających na celu uświadomienie jakiego rodzaju niebezpieczeństwa niesie ze sobą takie działanie, jest to niestety wciąż bardzo popularny sposób na robienie porządków z terenem po zimie.

Inicjatywa wspólnej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa pod kątem minimalizacji zagrożenia podpaleniami, obejmuje  także Nadleśnictwo Chrzanów, bowiem z jej przedstawicielami policjanci  patrolują lasy. W związku ze zmieniającą się porą roku i coraz wyższymi temperaturami  apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas przebywania w lasach.

Przypadkowa iskra, rzucony niedopałek papierosa, czy ognisko  może pochłonąć hektary drzew i ekosystemu, którego odtworzenie zajmie wiele lat.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio

Zobacz również