Profilaktycy z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii chrzanowskiej komendy odwiedzili przedszkolaków z Terapeutycznego Przedszkola „Harmonijka” w Trzebini. Tematem spotkania było przede wszystkim przybliżenie dzieciom bezpiecznych zasad podczas zimowego wypoczynku.

Sierż. Kinga Korbel wraz z Markiem Kalarusem  ruszyli do szkół i przedszkoli powiatu chrzanowskiego z profilaktyką bezpiecznych zasad podczas ferii zimowych, które w Małopolsce przypadają już od 30 stycznia.
24 stycznia odwiedzili dzieci z Terapeutycznego Przedszkola „Harmonijka” w Trzebini. Podczas spotkania przypomnieli dzieciom o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny, a także z jakich zabaw należy kategorycznie zrezygnować.  Rozmawiali również o bardzo ważnym  bezpieczeństwie w sieci oraz przypomnieli jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Na zakończenie prelekcji podkreślili  bardzo ważne zasady poruszania się po drogach i noszenia odblasków. Rozpowszechniono ulotki dotyczące bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich i zachęcano opiekunów 15 osobowej grupy dzieci do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”  inicjowanym przez Komendę Główną Policji w Warszawie.