Libiążanin urządził w szafie  plantację marihuany.

W dniu 06 listopada 2017 roku dyżurny z Komisariatu Policji w Libiążu skierował patrol na ul. Ignacego Paderewskiego, gdzie miało dojść do awantury domowej. W trakcie interwencji ujawniono 27 krzewów konopi indyjskich. 33-letniego właściciela  uprawy zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie a rośliny zostały zabezpieczone przez mundurowych. Za uprawianie konopi innych niż włókniste mogących dostarczyć znacznych ilości narkotyku  grozi do kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W godzinach wieczornych do Komisariatu Policji w Libiążu zadzwoniła kobieta prosząc o interwencję. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej dorosły syn zachowuje się wobec niej agresywnie. Na miejsce natychmiast udali się mundurowi, którzy podczas interwencji , w szafie pokoju zajmowanego przez syna kobiety  ujawnili plantację konopi. Okazało się, że  w miejscu tradycyjnie przeznaczonym na odzież, urządzona została profesjonalna uprawa  27 krzaków konopi. Rośliny były ogrzewane za pomocą sprzętu elektrycznego i wentylowane a także odpowiednio nawilżane. 33- latek wprost z mieszkania trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzut uprawy znacznych ilości marihuany,  za co ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.Oprócz tego podejrzany musi stawiać sie na Policji w ramach orzeczonego dozoru.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio