42 turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie chrzanowskim

Od połowy marca br. trwają gminne eliminacje w ramach 42 turnieju BRD. Jest to sprawdzian dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu chrzanowskiego z wiedzy  i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Eliminacje składają się z testu wiedzy ogólnej, przypominającego egzamin teoretyczny na prawo jazdy, sprawdzianu wiedzy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rowerowej konkurencji technicznej na torze przeszkód.

Aby wziąć udział w turnieju  udział należy posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kat. AM. Uczestników do eliminacji przygotowują nauczyciele, a policjanci z pionu ruchu drogowego są przewodniczącymi komisji egzaminacyjnych w trakcie zawodów.

W eliminacjach biorą udział dwie grupy wiekowe; grupa I (rocznikowo) 10-12 lat i grupa  II  uczniowie  starsi.

Dotychczas w gminnych eliminacjach naszego powiatu udział wzięły placówki oświatowe  z Alwerni, Babic i Trzebini.

W gminie Trzebinia w młodszej grupie kwalifikacje wygrała Szkoła Podstawowa nr 3,  natomiast uczniowie z Szkoły Podstawowej w Młoszowej zwyciężyli w grupie starszej. W Alwerni  bezkonkurencyjna w obu grupach wiekowych okazała się szkoła z Kwaczały,  podobnie jak też Zespół Szkół w Babicach.    

Finał eliminacji powiatowych planowany jest na terenie Szkoły Podstawowej nr  6 w Trzebini     w dniu 25.04.2019 r. Natomiast finał wojewódzki odbędzie się w Stroniu w powiecie  wadowickim.  Grupa  młodsza będzie rywalizowała w dniu  16 maja br, a grupa starsza w dniu następnym.

Mamy nadzieję, że do eliminacji przystąpią również szkoły z terenu miasta i gminy Chrzanów oraz miasta i gminy Libiąż. W poprzednich latach uczniowie szkół z tych gmin znakomicie sprawdzili się  z wiedzy o ruchu drogowym zarówno  teoretycznej jak i praktycznej.   

                                         

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.