Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, w sobotę  2 września 2017r. zaprasza na lokalne wydarzenie - NARODOWE CZYTANIE  "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, które w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej, pod patronatem Pary Prezydenckiej, przyjmie formę literackiego happeningu. Początek o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki przy ulicy Broniewskiego 10C, po czym nastąpi przejście na Chrzanowski Rynek, gdzie o  godz. 10.30 do weselnego stołu  gości zapraszać będą Panna Młoda i Pan Młody wraz z literackimi postaciami.

W biesiadzie weselnej i głośnym czytaniu  udział wezmą: osobistości Miasta Chrzanowa, czytelnicy chrzanowskiej biblioteki, mieszkańcy Miasta Chrzanowa.  Pauzy między fragmentami utworów oznaczą: skrzypce (wyk. Halina Jarczyk, skrzypaczka, kierownik muzyczny Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie),  przyśpiewki weselne  lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich  oraz  ciekawostki literackie dotyczące dramatu powstałego na kanwie autentycznego wesela poety Lucjana Rydla z chłopką z podkrakowskich Bronowic Jadwigą Mikołajczykówną.  


Patronat lokalny nad wydarzeniem objął  Burmistrz Miasta Chrzanowa, a patronat medialny Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej Przełom. Do współpracy zaproszeni zostali uczniowie I LO w Chrzanowie oraz Parafia Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio