Serdecznie zapraszamy nauczycieli, edukatorów, instruktorów oraz animatorów i bibliotekarzy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych w ramach edukacji kulturowej Bardzo Młoda Kultura Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?, które odbędą się 16 marca 2020 w godz. 15.00 -18.00 (3 godziny) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, sala konferencyjno-szkoleniowa, I piętro.

Na warsztaty obowiązują zapisy do dnia 28 lutego 2020. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: Ewelina Langer tel. 32 763 27 49 (w godz. 8.00-15.00), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. //!-- document.getElementById('cloak31248').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy31248 = 'elanger' + '@'; addy31248 = addy31248 + 'mbp' + '.' + 'chrzanow' + '.' + 'pl'; var addy_text31248 = 'elanger' + '@' + 'mbp' + '.' + 'chrzanow' + '.' + 'pl'; document.getElementById('cloak31248').innerHTML += ''+addy_text31248+''; //-->

Każdy uczestnik otrzyma materiały warsztatowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 

Warsztaty: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Ich celem jest poznanie metod pedagogiczno-teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego, a tym samym narzędzi umieszczonych na portalu Teatroteka Szkolna. Jak również przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez nauczycieli, animatorów, czy instruktorów teatralnych.

Program spotkania:

  1. Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (30 min)
  2. Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? (2 h 30 min)

 

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego utworzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zajmuje się archiwizacją i promocją polskiego teatru. Ważnym obszarem działań Instytutu jest edukacja - pracujemy z artystami, edukatorami, animatorami, nauczycielami w duchu pedagogiki teatru. To forma edukacji, która wykorzystuje język teatru, nadawanie i  odbieranie komunikatów w tym języku. Polega na wprowadzeniu w świat teatru przy jednoczesnym wzmacnianiu kompetencji społecznych uczestników zajęć, takich jak umiejętność pracy w grupie, kreatywność, autoprezentacja, umiejętność krytycznego podejścia  do informacji.

 

1. Teatroteka Szkolna - informacja o spotkaniu

2. Teatroteka - zaświadczenia


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.