W dniach od 26 do 30 października 2009 roku we wszystkich trzebińskich osiedlach i sołectwach przeprowadzona zostanie zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Zużyte sprzęty bezpłatnie odbiorą pracownicy krakowskiej firmy TOMAD.

W poszczególnych sołectwach i osiedlach zbiórka zostanie przeprowadzona w następujących dniach:  • 26 października 2009: Młoszowa, Dulowa, Karniowice, Psary,
  • 27 października 2009: Bolęcin, Piła Kościelecka, Os. Salwator, Os. Piaski,
  • 28 października 2009: Os. Wodna, Os. Trzebionka, Os. Centrum, Os. ZWM, Os. Krakowska
  • 29 października 2009: Os. Gaj Zacisze, Os. Gaj, Os. Energetyków, Os. Siersza, Os. Krze, Os. Górka,
  • 30 października 2009: Lgota, Myślachowice, Płoki, Czyżówka.Aby wziąć aktywny udział w organizowanym przedsięwzięciu należy w dniu zbiórki określonym w harmonogramie wystawić w widocznym miejscu przed posesją przed godz. 8.00 niepotrzebny i zużyty sprzęt RTV i AGD, który zostanie nieodpłatnie odebrany przez pracowników firmy TOMAD.


W ramach organizowanej akcji mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie pozbyć się takich odpadów jak: komputery, drukarki, telewizory, lodówki, pralki, odkurzacze, kuchenki, radioodbiorniki, magnetofony, odtwarzacze, czajniki, żelazka, akumulatory, baterie, świetlówki energooszczędne czy telefony.


Dodatkowe informacje na temat bezpłatnej zbiórki zużytego sprzętu RTV i AGD można uzyskać w Referacie Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Trzebini (ul. Piłsudskiego 14, tel. 032 6-110-985).


Przypomnijmy, że w ramach poprzedniej tego typu akcji, która została zorganizowana na przełomie maja i czerwca br. mieszkańcy Gminy Trzebinia pozbyli się i przekazali do recyklingu oraz utylizacji 8.090 kg zużytego i niepotrzebnego sprzętu RTV i AGD. Najwięcej, bo ponad tony tego rodzaju odpadów pozbyli się wówczas mieszkańcy Bolęcinia.

 

źródło: Informacja Urzędu Miasta Trzebinia www.trzebinia.pl