150 lat Biblioteki im. kpt. Patelskiego w Kwaczale

W dniach 8-15 maja 2019r. trwał Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W naszej Gminie zwieńczeniem tego przedsięwzięcia był wzniosły jubileusz 150-lecia Biblioteki im. kpt. Józefa Patelskiego w Kwaczale.

 

W tym dniu odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Domu Ludowym w Kwaczale. Zaproszeni goście wraz z mieszkańcami kwaczalskiej ziemi mieli okazję zaczerpnąć ogromu wiedzy oraz ciekawostek na temat życia fundatora biblioteki, a także podziwiać eksponaty z okresu działalności kapitana Patelskiego, które widnieją na wystawie w Domu Ludowym.

 

Zebrani słuchacze mieli również możliwość obejrzeć film „Etiuda o Kwaczale”, który został zrealizowany dzięki środkom Gminy Alwernia.

 

Wydarzenie to nie odbyłoby się bez zaangażowania, poświęcenia i mnóstwa pracy organizatorów, którymi byli: Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały, Burmistrz Gminy Alwernia Beata Nadzieja – Szpila, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Alwerni oraz Rada Miejska.

 

Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz pozytywny odbiór tej uroczystości i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszego dnia.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.