Pracownica marketu ukradła telewizor. Chwilę po tym zdarzeniu została zatrzymana przez pracowników ochrony marketu a następnie przekazana patrolowi policji na ulicy Szpitalnej w Chrzanowie.

Złodziejka połakomiła się na telewizor LCD marki JVC wartości 1399 złotych. W kradzieży kobiecie pomagała inna osoba, której danych policja nie ustaliła.

46-cio letnią kobietę, mieszkankę Libiąża zatrzymano w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w KPP w Chrzanowie. Policja prowadzi czynności mające ustalić dane drugiej osoby a także odzyskanie telewizora. Do zdarzenia doszło wczoraj, 24 stycznia o godzinie 22:20.

Od dzisiaj użytkownicy odwiedzający stronę internetową www.trzebinia.pl z pewnością zauważą zmianę. Urząd Miasta w Trzebini ma nową stronę.

Strona zyskała nowoczesny szablon, który ma ułatwić nawigację. Główna zmiana to podział na cztery kategorie: mieszkańcy, przedsiębiorcy, turyści i urząd. W każdej z nich użytkownik jest przenoszony w poszczególne podkategorie tematyczne.

Wprowadzono także innowacje dotyczą techniczne. Cała zawartość została przeniesiona na inne oprogramowanie CMS, czyli system zarządzania treścią. Wcześniejsze dostarczała prywatna firma, ta sama, która stworzyła strony Urzędu Miejskiego w Chrzanowie, Babicach, Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy. Obecnie zastosowane oprogramowanie na trzebinia.pl to open source, czyli stale rozwijane, podążające za ciągle zmieniającymi się standardami a jednocześnie otwarte i darmowe. Dzięki tej operacji Urząd Miasta uniezależnia się od świadczenia usług wyłącznie przez jedną firmę, co może przynieść wymierne oszczędności finansowe w przyszłości.

Trzebinia.pl ma być również przyjazna osobom niedowidzącym. Każdy tekst na stronie można powiększyć jednym kliknięciem. A ponadto w najbliższym czasie zostanie wzbogacona o funkcje specjalnego kontrastu.

Za realizację odpowiedzialna jest firma 48 Media z Chrzanowa. By przenieść stronę dokonano operacji konwersji bazy danych a następnie każdą podstronę sprawdzono ręcznie. W sumie przeniesiono ponad 2500 artykułów, zdjęć i innych dotychczas obecnych funkcji. Całość kosztowała 12 tysięcy złotych brutto. W cenę wliczona jest także roczna gwarancja opieki nad stroną.

Widok nowej strony głównej www.trzebinia.pl

Informacja autopromocyjna.

Miłośnicy biegu na orientację z Kościelca zwyciężyli w Tynieckim Biegu na Orientację. Dwa zespoły z kościeleckiego teamu stanęły na podium tych ekstremalnych zawodów. To duży sukces, szczególnie, że młodzi orientaliści są dopiero w połowie okresu przygotowawczego. Chrzanowska reprezentacja nie zawiodła, tak jak i pogoda. Aura była tego dnia była bowiem wyjątkowo sprzyjająca.

W Tynieckim Biegu Na Orientację wystartowało blisko 200 zawodników z całej Polski. Chrzanów reprezentowało 16 młodych zawodników sekcji biegu na orientację Klubu Sportowego "Kościelec" Chrzanów, podopiecznych trenera Jerzego Kryjomskiego. Sportowcy biegali na trzech różnych trasach. Na najdłuższej z tras, liczącej 15 km w kategorii "MIX" wystartował jeden zespół ze stolicy powiatu. Dziesięciokilometrową trasę średnią (R) - pokonały dwie chrzanowskie drużyny, zaś na najkrótszej trasie "D"(3 km) zmierzyło się ze sobą pięć dwuosobowych zespołów.

Chrzanowska młodzież dosłownie spisała się na medal w biegu na orientację po terenie Wzgórz Tynieckich koło Krakowa.
Na trasie "R" trzecie miejsce zajęła drużyna "Fashion Rabbit" czyli Roksana Legięć i Mateusz Pucuła. Tuż za podium znalazła się drużyna "Dajesz Malina" (Daria Michałek i Kamil Legięć). Chrzanowskie zespoły były najmłodszymi uczestnikami biegu na tej trasie. Dzięki bardzo dobrej nawigacji w terenie pokonały kilkanaście zespołów dorosłych zawodników.
Bardzo dobrze wypadli również najmłodsi chrzanowianie, startujący w kategorii "D". Trzecie miejsce na podium wywalczyły Natalka Kowal i Hania Dzierwa, czyli 11-letnie zawodniczki z zespołu "Szybkie jak żółw". Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli: "Iza i Kamila"(Izabella Jakubczyk i Kamila Jaskólska), "Szybkie Kostki" (Zuzanna Ohlaszeny i Kacper Starzykiewicz), "Patry i Dom" (Patryk Kucek i Dominik Potoczny) oraz "Domin i Kuba" - Dominik Kawala i Jakub Bogacki.

Na najdłuższej trasie startował zespół "Mega Kulki" czyli Dominika Kulczycka i Mateusz Niedbała. Nie udało im się niestety zając miejsca na podium. Warto jednak zaznaczyć, że występ orientalistów z Kościelca był bardzo udany i pokazał, jak duży jest potencjał chrzanowskiego klubu przed rozpoczynającym się nowym sezonem startowym. - Na pewno jeszcze bardziej zmobilizuje on ambitnych młodych zawodników do wytężonej pracy treningowej podczas tegorocznej zimy – stwierdził po zawodach trener Jerzy Kryjomski.

Fot. J. Kryjomski

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku w Chrzanowie rozpocznie się budowa nowego supermarketu. Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej będzie do Kaufland.

Market o powierzchni dwóch tysięcy metrów kwadratowych stanie przy ulicy Trzebińskiej. Z jego budową wiązać się będzie również przebudowa skrzyżowania na tejże ulicy.

Plan jest, ale na szczegóły dotyczące inwestycji przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa po rozmowie z inwestorem ma nadzieję na rozpoczęcie inwestycji w tym roku. - Nie mamy jeszcze konkretnego wniosku, ale jak wpłynie na pewno wszystkie czynności będą podjęte - mówi Kosowski. Dodaje też, że jeśli ruszą prace remontowe to wszystko będzie wykonywane tak, aby nie utrudniać życia mieszkańcom.

Warto nadmienić, że przebudowa skrzyżowania przy ulicy Trzebińskiej na trasie połączenia Chrzanowa z Trzebinią może być uciążliwa dla mieszkańców. Szczególnie w najbliższych miesiącach, czyli okresie w którym rozpocznie się remont Węzła Chrzanów.

To tu, czyli obok dworca PKS stanie najprawdopodobniej nowy market.

Pościg rozpoczął się tuż po godzinie trzeciej w nocy, gdy patroli policji zainteresowało szybko jadące ulicą Pogorską w Chrzanowie BMW. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać samochód do kontroli jednak kierowca zaczął przed nimi uciekać.

- Na widok policjantów nie zatrzymując się zaczął uciekać w kierunku Pogorzyc – relacjonuje Robert Matyasik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. - Policjanci ruszyli w pościg i wspólnie z wezwanymi do pomocy patrolami zakończyli pościg za uciekającym na ulicy Chrzanowskiej w Pile Kościeleckiej.

Po zatrzymaniu okazało się, 29-letni kierowca ma 2,5 promila alkoholu w organizmie, nie posiadał również prawa jazdy.

- Został on zatrzymany w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych KPP Chrzanów. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 – zaznacza rzecznik.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj w nocy (23.01.2012).

Dnia 22 stycznia w TCK - Dwór Zieleniewskich w Trzebini po raz drugi odbyła się aukcja charytatywna połączona ze spotkaniem artystycznym . Zostało ono zorganizowane przez Fundację „Energetyk” oraz Trzebińskie Centrum Kultury, a burmistrz miasta Trzebini objął aukcję honorowy patronatem.

Podczas spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Babci i Dziadka przybili goście mogli podziwiać występy lokalnych artystów takich jak: Chór Milenium oraz Zespół Folklorystyczny „Płocanki”. Nie zabrakło również najmłodszych artystów, dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 6 w Trzebini, pod kierunkiem wychowawców przygotowały jasełka, które rozczuliły starszą widownię.

Głównym punktem spotkania, była aukcja charytatywna na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zakupu sprzętu medycznego. Jak widać po frekwencji spotkania - był to strzał w dziesiątkę. Prezes, Ewa Mendela, podziękowała wszystkim którzy przyczynili się do odbycia aukcji, podziękowała również swojej córce Justynie, która poddała pomysł pozyskiwania przez fundację środków finansowych poprzez aukcję.

Na aukcji można było wylicytować wyroby rękodzieła artystycznego oraz obrazy wykonane różnymi technikami. Wszystkie licytowane przedmioty zostały przekazane przez lokalnych artystów jak również władze samorządowe Trzebini.
Ukoronowaniem artystycznego wieczoru był występ młodego, zdolnego pianisty z Trzebini - Michała Noworyty , który przeniósł publiczność w swoisty świat duchowy.

Zapraszamy do pełnej galerii zdjęć

fot. Joanna Biegun

Zapraszamy do pełnej galerii zdjęć

Joomla SEF URLs by Artio