Od połowy grudnia bieżącego roku, PKP ma zamiar wprowadzić dla pasażerów podróżujących z Chrzanowa do Krakowa zintegrowany bilet.


foto: elethion.trixy.pl


Na imiennym bilecie, z tyłu zostanie doklejony znaczek MPK Kraków, pasażer będzie miał do wyboru, czy chce korzystać z jednej, dwóch, czy wszystkich linii MPK (bilet sieciowy). Dodatkowo, bez żadnych dodatkowych opłat, będzie mógł poruszać się po terenie miasta Krakowa pociągami PKP. W ten sposób pasażerowie zaoszczędzą nawet kilkanaście procent.

- To duże udogodnienie dla osób dojeżdżających codziennie do pracy tak jak ja - przekonuje pani Krystyna z Chrzanowa - Pracuję w firmie mającej siedzibę w okolicy ul. Opolskiej. Do tej pory byłam zmuszona osobno kupować bilet miesięczny na pociąg, oraz na komunikację miejską w Krakowie. Po wprowadzeniu tego biletu, oba bilety kupię w jednym okienku, a do tego zostanie parę groszy w kieszeni.

Cena biletu sieciowego MPK Kraków wynosi 94zł, w przypadku biletu zintegrowanego jest to koszt o prawie 10zł mniejszy (84,30zł).

Jak informuje portal przelom.pl jeszcze w tym roku, na trzebińskim dworcu kolejowym zostaną zamontowane automaty do zakupu biletów jednoprzejazdowych i miesięcznych, będą one alternatywą dla tradycyjnych kas, być może taki automat pojawi się również na stacji w Chrzanowie. Czy będzie na nim można kupić bilet zintegrowany - tego jeszcze nie wiemy.