×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 96

Organizatorzy Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „MŁOSZOWA" po raz kolejny organizują spacer Nordic Walking.

Tym razem trasa będzie przebiegać od Młoszowej do Paryża i z powrotem. W niedzielę 24 stycznia 2010 roku o godzinie 10 – tej zbiórka na parkingu pod pałacem w Młoszowej.

Na trasie przemarszu znajduje się kurhan w Karniowicach, organizatorzy postarają się o umożliwienie zwiedzenia tego obiektu. Kurhan to zbiorowa mogiła w kształcie olbrzymiej kopuły, wewnątrz której docelowo ma pomieścić się 2,5 tys. trumien i 1 tys. urn. Pomysłodawcą i konstruktorem kurhanu jest ksiądz Stanisław Fijałek, były proboszcz karniowickiej parafii ( obecnie na emeryturze ). Jest to budowla unikalna w skali światowej.

Poniżej zdjęcie ze spotkania 27.12.2009 roku w Puszczy Dulowskiej. Uczestnikom dopisała piękna słoneczna pogoda i lekki mróz. Uczestnicy przeszli ok. 10 km od skraju puszczy w kierunku kopuł.

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu jak i również zapraszam do grupy Nordic Walking.

Komentarze   
0 #1 Katarzyna 2010-02-17 13:19
Takie jedno małe sprostowanie:

Ksiądz Stanisław Fijałek był proboszczem parafii Dulowa - Karniowice.

Nasza mała osada Dulowa, nie ma kościoła a więc wspólnie z Naszymi sąsiadami dzielimi jeden kościół znajdujący się w granicach Karniowic.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.