Jedyną rzeczą, którą musimy zrobić, to pokochać się wzajemnie – apelował o to na Rynku w Trzebini ppłk Zbigniew Rylski, jeden z ostatnich żyjących żołnierzy tworzących „Batalion Parasol”, uczestnik Powstania Warszawskiego.

święto niepodległości19

Ppłk Zbigniew Rylski na Rynku w Trzebini

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Trzebini były wyjątkowe. Połączono je z uroczystością oficjalnego nadania Liceum Ogólnokształcącemu w Trzebini imienia „Batalionu Parasol” oraz nowego sztandaru szkoły. Wydarzenie zorganizowano na Rynku w Trzebini w przededniu Święta Niepodległości. Uczestniczyło w nim kilkaset osób. Wśród przybyłych był m.in. ppłk Zbigniew Rylski, jeden z ostatnich żyjących żołnierzy tworzących „Batalion Parasol”, uczestnik Powstania Warszawskiego.

- Z całego serca witam was. Opowiadam i nadal będę opowiadał wam wszystkim o powstaniu, że ono miało rację bytu. Dzięki takim zrywom mamy wolność i w wolnej Polsce żyjemy. Jedyną rzeczą, którą musimy zrobić, to pokochać się wzajemnie. Żadne walki nie są nam potrzebne. Społeczeństwo polskie jest piękne. Słuchajmy się tylko nawzajem i róbmy dla Ojczyzny to, co najlepsze – mówił na Rynku w Trzebini ppłk Zbigniew Rylski.

Trzebińskie liceum jest drugim w kraju, które nosi teraz imię „Batalionu Parasol”. Szkoła zyskała też nowy sztandar, którego ojcem chrzestnym został ppłk Rylski, a matką chrzestną Anna Duda, prezes Stowarzyszenia Proobronno – Oświatowego KADET.

Podczas uroczystości kadeci trzech pierwszych klas wojskowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini złożyli przysięgę na nowy sztandar, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w historii szkoły.

 wi to niepodleg osci29  wi to niepodleg osci39  wi to niepodleg o ci  wi to niepodleg o ci1
 wi to niepodleg o ci2  wi to niepodleg o ci3  wi to niepodleg o ci4  wi to niepodleg o ci5
 wi to niepodleg o ci6  wi to niepodleg o ci8  wi to niepodleg o ci9  wi to niepodleg o ci10
 wi to niepodleg o ci11  wi to niepodleg o ci12  wi to niepodleg o ci13  wi to niepodleg o ci14
 wi to niepodleg o ci15  wi to niepodleg o ci16  wi to niepodleg o ci17  wi to niepodleg o ci18
 wi to niepodleg o ci19  wi to niepodleg o ci20  wi to niepodleg o ci21  wi to niepodleg o ci22
 wi to niepodleg o ci24  wi to niepodleg o ci25  wi to niepodleg o ci26  wi to niepodleg o ci27
 wi to niepodleg o ci28  wi to niepodleg o ci30  wi to niepodleg o ci31  wi to niepodleg o ci32
 wi to niepodleg o ci33  wi to niepodleg o ci35  wi to niepodleg o ci36  wi to niepodleg o ci37
 wi to niepodleg o ci40  wi to niepodleg o co7