Atrakcjami tej Gminy są: REZERWAT PRZYRODY W PRZECISZOWIE.

baner poznajemyMZ z logo 2022
Został utworzony w 1995 roku w celu zachowania ze względów naukowych, dydaktycznych i krajobrazowych wielogatunkowego lasu grądowego oraz licznych gatunków chronionych flory i fauny.

Kompleks stawów Przyręb

Kompleks stawów Przyręb

Kompleks stawów hodowlanych „Przyręb” . Szatę roślinna stawów tworzą m.in. zespół trzcin i oczeretów oraz szuwary wielkoturzycowe.
Istotnym elementem w sieci ECONET-POLSKA o znaczeniu krajowym i międzynarodowym jest dolina Wisły – korytarz ekologiczny znajdujący się w północnej części gminy.

Przeciszów kościół parafialny

Kościół parafialny w Przeciszowie

KOŚCIÓŁ PW. NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA W PRZECISZOWIE

Jednonawowy murowany kościół wybudowany został w latach 1816-1823. Cennymi obiektami są drewniana chrzcielnica z XVI wieku oraz ambona z XIX wieku,

Piotrowice kościół parafialny

Kościół parafialny w Piotrowicach

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY PW. NAWIEDZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY W PIOTROWICACH

Zabytkowy kościół stanowiący własność Parafii rzymsko-katolickiej. Kościół parafialny wybudowany w 1895 roku. Jest to obiekt murowany, z czerwonej cegły, z wysoką wieżą. Wewnątrz znajdują się cenne obiekty: ołtarz główny i rzeźba Piety z XIV wieku.


SZLAKI TURYSTYCZNE
SZLAK ROWEROWY DOLINY KARPIA
WIŚLANA TRASA ROWEROWA
GREENWAYS
NORDIC WALKING

Więcej:
www.przeciszow.pl

https://www.facebook.com/GminaPrzeciszow

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” dostępnej tutaj.

Niniejszy materiał informacyjny publikowany jest w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią” realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.