Raport Burmistrza Trzebini o podjętych działaniach w walce z koronawirusem i aktualnej sytuacji w gminie – 29.05.2020r.

raport 29 maja

Drodzy Mieszkańcy,
Dobiega końca kolejny tydzień walki z koronawirusem. Rząd znosi dalsze ograniczenia. Już od najbliższej soboty nie będziemy musieli zasłaniać ust i nosa w otwartej przestrzeni, o ile zachowane zostaną dwa metry odległości od innych osób. Od soboty nie będzie też limitów liczby osób w sklepach czy kościołach. Premier ogłosił także, że od 6 czerwca otwarte zostaną m.in. kina, baseny, siłownie. To kolejny krok w kierunku powrotu do normalności. Większość cieszy się ze znoszenia kolejnych obostrzeń. Choć nie brakuje też głosów, że odmrażanie gospodarki jest zbyt nagłe. Dlatego uważajcie na siebie i swoich bliskich. Zagrożenie wciąż jest realne.

A teraz kilka informacji o aktualnej sytuacji w związku z pandemią:

• Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie chrzanowskim nie wzrosła. Na ten moment wynosi 11.

• W gminie Trzebinia koronawirusa potwierdzono u czterech mieszkańców.

• Maleje liczba osób objętych kwarantanną domową. O ile tydzień temu w powiecie chrzanowskim było ich 178, aktualnie jest 89, w tym 33 w gminie Trzebinia.

• Od poniedziałku, 25 maja, nasze szkoły prowadzą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III. Zainteresowanie nimi jest niewielkie. Korzystają z nich pojedynczy uczniowie. Są też szkoły, gdzie na zajęcia nikt nie przychodzi.

• Zgodnie z zapowiedziami rządu od jutra mogą działać place zabaw, ale wyłącznie w określonych warunkach sanitarnych. Niestety, wciąż nie znamy wytycznych, jak dostosować obiekty, byście bezpiecznie mogli z nich korzystać. Dlatego na razie pozostają zamknięte.

• Od 6 czerwca, zgodnie z wytycznymi rządu, można otwierać baseny. Krytej pływalni Aqua Planet w Trzebini na razie jednak nie otwieramy. Przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa postanowiliśmy wykorzystać na remont obiektu. Prace idą pełną parą. Na ich zakończenie i dostosowanie pływalni do nowego reżimu sanitarnego potrzebujemy jednak nieco więcej czasu. O ponownym otwarciu basenu poinformuję Was z wyprzedzeniem.

Tyle informacji na ten tydzień. Życzę Wam i Waszym bliskim dużo zdrowia i udanego weekendu.
Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.