Trzebinia pozyskała ponad 100 tys. zł z projektu grantowego Zdalna Szkoła+, co pozwoli na zakup 35 laptopów dla dzieci i młodzieży. To nie pierwsze dofinansowanie, jakie samorząd zdobył na ten cel.

laptop

Dofinansowanie w z projektu grantowego Zdalna Szkoła+ ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej wyniesie 105 000 zł. W ramach podpisanej umowy gmina kupi 35 laptopów, które najpierw trafią do szkół, a następnie do wybranych uczniów. Zgodnie z założeniami projektu, sprzęt otrzymają dzieci z rodzin wielodzietnych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Wybuch pandemii COVID-19 wymusił konieczność nauki zdalnej. Ale nie wszyscy młodzi ludzie mają dostęp do sprzętu, umożliwiającego im zdobywanie wiedzy online. Stąd ciągłe starania Gminy Trzebinia o pieniądze na zakup komputerów dla uczniów.

Przypomnijmy, w kwietniu samorząd pozyskał blisko 100 tys. zł, co pozwoliło na zakup 34 laptopów, które już trafiły do uczniów.

Naklejka zdalna szkoła1

trzebinia.pl/edukacja/szkoly-przedszkola-i-inne-placowki/7992-zdalna-szkola

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.