Kolejną partię własnoręcznie uszytych poduszek z hasłem promocyjnym Gminy „Trzebinia w Sercu” przekazali dziś do urzędu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini.

przekazanie poduch głowne

Uczniowie i ich śliczne poduchy

Uszyli w sumie sto poduch. Robili to w szkole podczas zajęć w pracowni Kroju i Szycia pod okiem nauczycielki Małgorzaty Fortuny. To ona pokazała dzieciom, jak się szyje, i zaraziła miłością do igły i nitki. Prowadzone przez nią zajęcia cieszą się ogromną popularnością. Uczniowie szyją nie tylko poduchy, ale również ekotorby, kuchenne fartuszki, a nawet śliczne pluszaki. Jak przyznaje Małgorzata Fortuna w lekcjach szycia uczestniczą nie tylko uczniowie starszych klas, ale też najmłodsi, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w szkole podstawowej.

Podczas wtorkowej wizyty w Urzędzie Miasta w Trzebini dzieci miały okazję porozmawiać z burmistrzem. Jarosław Okoczuk podziękował im za „górę” pięknych, niebieskich poduch, promujących Gminę Trzebinia. Przy okazji oprowadził po gabinecie i w skrócie opowiedział, na czym polega jego praca. Pytań było wiele. Dotyczy nie tylko codziennych obowiązków szefa gminy. Uczniowie dopytywali nawet o to, którego ze znanych polityków z pierwszych stron gazet burmistrz miał okazję gościć.

przekazanie poduch przekazanie poduch1 przekazanie poduch2 przekazanie poduch3
przekazanie poduch4 przekazanie poduch5 przekazanie poduch6 przekazanie poduch7
przekazanie poduch8 przekazanie poduch9 przekazanie poduch10 przekazanie poduch11
przekazanie poduch12 przekazanie poduch13 przekazanie poduch14 przekazanie poduch16