Rondo Solidarności w Trzebini zyska nowe oblicze dzięki kwiatom i kokilom

Trzebinia zyskuje nowe oblicze na jednym z najbardziej ruchliwych rond w mieście. Kolorowe kwiaty i historyczne elementy przemysłowe zmieniają szarą przestrzeń w miejsce, które przyciąga wzrok i serca kierowców oraz mieszkańców.
- Rondo Solidarności w Trzebini nabiera wyjątkowego charakteru
- Przemysłowa historia Trzebini ożywa dzięki unikatowym kokilom
Rondo Solidarności w Trzebini nabiera wyjątkowego charakteru
Wjazd do Trzebini od strony Krakowa już niedługo będzie witany przez zupełnie odmienioną przestrzeń. Rondo Solidarności, będące częścią krajowej drogi nr 79, każdego dnia przemierzane jest przez tysiące pojazdów. Do tej pory zaniedbane i porośnięte dziką roślinnością miejsce przejdzie metamorfozę, która podkreśli tożsamość miasta i doda mu uroku.
Inicjatywa zagospodarowania ronda wyszła od władz gminy we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Po zatwierdzeniu koncepcji rozpoczęły się prace, które mają zakończyć się do 30 kwietnia. W centralnej części ronda pojawią się barwne róże i hortensje, a także starannie dobrane krzewy iglaste i liściaste, tworząc harmonijną kompozycję zieleni.
Przemysłowa historia Trzebini ożywa dzięki unikatowym kokilom
Nie tylko roślinność odmieni to miejsce na rondzie stanęły dwa oryginalne kokile odlewnicze pochodzące z dawnych Zakładów Metalurgicznych Trzebinia”. Te metalowe relikty przypominają o bogatej przeszłości przemysłowej miasta i nadają przestrzeni niepowtarzalny klimat. To niezwykłe połączenie natury z historią sprawia, że rondo staje się prawdziwą wizytówką Trzebini.
Za realizację projektu odpowiada miejscowy Zakład Urządzenia i Pielęgnacji Terenów Zielonych, który ma za zadanie doprowadzić inwestycję do końca jeszcze przed majówką.
Warto przypomnieć, że to już trzecie rondo na trasie DK 79 w Trzebini, które doczekało się takiej metamorfozy. Poprzednio uporządkowano rondo imienia ppłk. pilota Edwarda Jaworskiego przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Ochronkowej oraz rondo przy Domu Kultury Sokół”. Dzięki tym działaniom miasto systematycznie poprawia estetykę swoich kluczowych punktów komunikacyjnych.
Autor: Strona główna