Trwa głosowanie w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do wyboru jest aż 188 zadań – najwięcej w historii wszystkich edycji BO Małopolska. Głosowanie trwa do końca września, wyniki poznamy do 31 października. Pieniądze mogą trafić także do powiatu chrzanowskiego!

Zagłosuj lokalnie w Budżecie Obywatelskim!

Każdy głos jest na wagę złota! Z Budżetu Obywatelskiego może powstać m.in. "Mobilny Park Edukacyjno - Turystyczny w Wiosce Tematycznej w Bolęcinie" za 50 tys.zł.Wśród zadań jest też "Budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 780 w miejscowości Alwernia przy ulicy Józefa Patelskiego" (150 tys. zł). Na przychylność mieszkańców czeka także projekt "CHECHŁO LIFE 2020 Chrzanów - Trzebinia. Strefa Dobrej Zabawy!" . Do zgarnięcia jest prawie 150 tys. zł.

Pełna lista zadań, które czekają na głosowanie dostępna jest tutaj: https://www.malopolska.pl/_userfiles/uploads/KZ-VII/BO/BO%202019/Zal_1_ZWM_przyjete.pdf

 

 

Jak można zagłosować?

To proste – każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może oddać tylko 1 głos na zadanie z subregionu, w którym mieszka. Uwaga – żeby głosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce!

W 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego można zagłosować na jeden z trzech sposobów. Najprostszym i najszybszym jest oddanie głosu przez internet. Na stronie www.bo.malopolska.pl został uruchomiony specjalny panel do głosowania. Co ważne, internetowy panel do głosowania sprawdza na bieżąco czy dane wprowadzone przez mieszkańca są poprawne. Jeśli coś się nie zgadza, internauta jest proszony o skorygowanie danego pola formularza jeszcze przed wysłaniem jego głosu. Dzięki temu ma niemal 100% pewność, że jego głos jest ważny.

Tak jak w ubiegłych latach, dopuszczona została też możliwość oddania głosu na papierowym formularzu – można wrzucić go do jednej z 26 stacjonarnych urn (lista poniżej). Karty do głosowania znajdują się przy urnach, ale można ją pobrać ze strony internetowej i uzupełnić wcześniej np. w domu. Wzór tegorocznej karty do głosowania można znaleźć na www.bo.malopolska.pl.

Głosować można również korespondencyjnie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres urzędu marszałkowskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że decyduje data wpływu do urzędu – nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze po 30 września, nie zostanie uznany za ważny.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.