14 grudnia w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w Powiatowym Turnieju Ortograficznym o „Pióro Starosty Chrzanowskiego”.

 Uczniowie szkół powiatowych rywalizowali o „Pióro Starosty Chrzanowskiego”

Uczestnicy w czasie 45 minut pisali dyktando „ze słuchu”, które oceniane było przez nauczycieli języka polskiego. W turnieju organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini udział wzięło 19 uczestników z 6 szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Chrzanowskiego. Osoby, które popełniły najmniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych zdobyły nagrody. I miejsce i „Pióro Starosty Chrzanowskiego” otrzymała Agnieszka Sermak - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. II miejsce zdobył Kacper Lebiedzki także z I LO w Chrzanowie a na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Nikola Tataruch i Roksana Antosik z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.Wyróżnienie otrzymał Rafał Madejski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Wszyscy uczestnicy Turnieju, w oczekiwaniu na wyniki, brali udział w warsztatach plastycznych, których celem było wykonanie bombki świątecznej.

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.