27 lutego Wicestarosta przekazał do Podstacji Libiąż nowoczesny ambulans marki Mercedes.

Nowa karetka dla Libiąża

Uroczyste przekazanie karetki odbyło się 27 lutego w Libiążu

 

Powiat chrzanowski otrzymał na zakup nowego ambulansu 400 tys. zł dotacji celowej z Ministerstwa Zdrowia w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów. Chrzanowski szpital dołożył do zakupu 13 tys. zł.

- Karetka, która dotychczas służyła mieszkańcom, nie zostanie całkowicie wycofana. W razie potrzeby wykorzystamy ją jako pojazd zastępczy w chrzanowskim pogotowiu – mówi Konrad Chechelski, kierownik Pogotowia Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Podstacja Libiąż do niedawna mieściła się na miejskim targowisku. Obecnie jej siedziba znajduje się w Centrum Medycznym PZU Zdrowie Elvita Libiąż przy ul. Górniczej 5. Szpital wynajmuje pomieszczenie w tym budynku. W godzinach 7-23 stacjonuje tam dwóch ratowników (kierownik i kierowca).

Pogotowie ratunkowe funkcjonuje w ramach jednostek systemu ratownictwa medycznego i udziela świadczeń zdrowotnych osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia. Działa 5 zespołów ratowniczych: 2 zespoły znajdują się w chrzanowskim szpitalu, 1 w Babicach, 1 w Trzebini i 1 w Libiążu.  

Do zadań zespołów ratownictwa medycznego należy:

- organizowanie i udzielanie bezzwłocznej pomocy medycznej, które uległy wypadkom, urazom, nagłemu zachorowaniu oraz nagłemu pogorszeniu stanu zdrowia skutkującemu zagrożeniem życia – w miejscu zdarzenia lub zamieszkania,

- organizowanie oraz pomoc w akcjach ratowniczych w przypadku klęsk żywiołowych, katastrof i innych masowych akcjach na terenie powiatu.

Rejon działania zespołów ratownictwa medycznego obejmuje powiat chrzanowski i wyodrębniony odcinek autostrady A4. Chrzanowskie pogotowie pomaga również sąsiednim stacjom PR.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.