Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu m-ki Iveco oraz o kradzież z włamaniem do budynku gospodarczego jednej z firm znajdujących się na terenie Libiąża, w powiecie chrzanowskim. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odzyskane.

12 marca br. jeden z pracowników firmy mieszczącej się na terenie Libiąża złożył w miejscowym komisariacie Policji zawiadomienie kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego oraz kradzieży samochodu dostawczego Iveco. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 50 000 złotych. 
Libiąscy kryminalni przystąpili do natychmiastowego działania. Dwa dni później tj. 14 marca, wspólnie z policjantami z Trzebini znaleźli skradziony pojazd stojący w rejonie masywu leśnego na ul. Słowackiego w Trzebini. Do sprawy, tego samego dnia zostało zatrzymanych  dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat. W trakcie zatrzymania zarówno przy jednym jak i drugim mężczyźnie zabezpieczono środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. W mieszkaniu jednego z nich policjanci  natrafili na kluczyki od skradzionego samochodu. 

Na następny dzień tj.15 marca br. została zatrzymana kolejna osoba. 24-latek trafił do chrzanowskiego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. 17 marca, libiąscy kryminalni podczas działań na terenie powiatu miechowskiego odzyskali również skradzione z budynku gospodarczego przedmioty.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty kradzieży z włamaniem i kradzieży, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 28 i 33 latek usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. 20 marca dwa pierwsze zarzuty usłyszał również 47 latek, który działał wspólnie i w porozumieniu z kolegami.