Wizyta młodych kadetów z Trzebini w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie

20 lutego br. uczniowie klasy  II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini odwiedzili  Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie. Wizyta ta zorganizowana była w ramach porozumienia podpisanego przez dyrekcję Liceum z Komendantem Powiatowym Policji w Chrzanowie, określającego zasady współpracy przy wspólnym realizowaniu zadań z zakresu edukacji oraz propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki a także  kształtowania postaw patriotycznych i społecznych.

Policjanci nakreślili uczniom jakie kryteria należy spełnić, aby wstąpić w szeregi policyjne, a także przedstawili  informacje odnośnie procedury rekrutacyjnej obowiązującej podczas przyjęcia do służby. Kadeci  zaznajomieni  zostali  ze specyfiką pracy każdego wydziału naszej jednostki.  Następnie uczniowie mogli zapoznać się z pracą technika kryminalistyki i m.in. własnoręcznie mogli „ściągnąć” swoje linie papilarne.

Młodzież mogła zobaczyć także tzw. niebieski pokój oraz odwiedzić  cieszącą się zawsze wielkim zainteresowaniem strzelnicę.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie ułatwi uczniom wybór swojej drogi życiowej, a także pomoże w podjęciu decyzji związanej z wyborem zawodu.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.