Chrzanowscy śledczy wyjaśniają przyczynę i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w ubiegły piątek. Pomimo natychmiastowo podjętej reanimacji nie udało się przywrócić czynności życiowych 85-latkowi kierującemu rowerem.

To już drugi w tym miesiącu tragiczny początek weekendu, na drogach  powiatu chrzanowskiego. Tydzień temu  pisaliśmy o  wypadku, w którym 10 marca br. zginął pasażer citroena. Natomiast w ubiegły piątek, tj. 17 marca, dyżurny chrzanowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego w miejscowości Regulice.
Jak wstępnie ustalono, na ul. Chrzanowskiej w Regulicach 54- letnia kierująca samochodem osobowym m-ki Ford podczas wyprzedzania rowerzysty najechała przodem swojego pojazdu na tył roweru doprowadzając, do potrącenia 85- latka. Mężczyzna  w wyniku obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Chrzanowscy śledczy pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają przyczynę i okoliczności wypadku.

Policja po raz kolejny apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.