Sztab kryzysowy z udziałem premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki, który w związku z trudną sytuacją pogodową przebywa od wczoraj w Małopolsce, dziś rano wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego. W naradzie uczestniczyli również: wicepremier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz szefowie i przedstawiciele służb, którzy zdali meldunek na temat sytuacji w województwie małopolskim, w tym także Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta.

– Informacje, które dochodzą z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są mieszane. Dziękuję wszystkim służbom i mieszkańcom, którzy sobie wzajemnie pomagają. Zakres interwencji jest naprawdę szeroki. Tam, gdzie już się da, będą usuwane skutki i będziemy starać się zapobiegać pogorszeniu sytuacji – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Bezpośrednio po posiedzeniu sztabu kryzysowego członkowie rządu udali się w teren, aby na bieżąco monitorować sytuację. Premier Morawiecki był m.in. na stopniu wodnym „Kościuszko” w Kryspinowie (w gminie Liszki) i w krakowskiej dzielnicy Bieżanów. Tam przyglądał się działaniu urządzeń hydrotechnicznych, które aktualnie pracują na najwyższych obrotach. Szef rządu udał się następnie do Czarnochowic w gminie Wieliczka, gdzie spotkał się z mieszkańcami, których domy są zagrożone, a także osobiście podziękował strażakom za zaangażowanie w ratowanie mienia.

Żródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.