Przedłużenie Certyfikatu ZPB

W dniu 21.11.2018r. w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie odbyło się wręczenie przedłużenia Certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

W ramach działań warunkujących przedłużenie Certyfikatu placówka oświatowa  musi w sposób szczególny traktować  kwestię bezpieczeństwa uczniów oraz dążyć do poprawy infrastruktury sportowo – rekreacyjnej dla swoich podopiecznych. W tym celu montowany jest m.in. monitoring, tworzone siłownie zewnętrzne, realizowane są prelekcje, pogadanki i konkursy dot. bezpieczeństwa. Te ostatnie działania ukierunkowane są na podniesienie świadomości dzieci i młodzieży.

Ogromne znaczenie ma też współpraca pomiędzy Policją, a rodzicami i gronem pedagogicznym.

Należy podkreślić, że szkoła, która taki certyfikat otrzymała jest instytucją wyróżniającą się w kontekście dbałości o swoich uczniów, a edukowanie ich w duchu  poszanowania norm prawnych i społecznych jest jednym z ważniejszych jej celów.

 

Komendant Powiatowy Policji mł.insp.Michał Gamrat wręczył Certyfikatyprzedstawicielom szkół, którzy przystąpili do projektu ZPB.

W tym roku przedłużenie Certyfikatu na okres pięciu lat otrzymały placówki oświatowe:

- Zespół Szkół w Mętkowie

- Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły

- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Libiążu

 

Gratulujemy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.