"Odblaskowa szkoła" w Żarkach

Już po raz trzeci Zespół Szkół w Żarkach przystąpił do edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W związku z powyższym uczniowie wspólnie z nauczycielami w/w placówki oświatowej przygotowali i zrealizowali szereg akcji promujących bezpieczeństwo na drodze. Działania szkoły skierowane były zarówno do uczniów jak i całej społeczności lokalnej.

Oprócz odblaskowych haseł umieszczonych w szkole na każdym piętrze, licznych konkursów i spotkań dotyczących bezpieczeństwa w dniu 10 października br. odbył się Happening  „Odblaskowe Żarki”.

Ulicami wsi przemaszerowali „odblaskowi” uczniowie klas od VI do VIII w towarzyskie swoich nauczycieli. Celem happeningu było promowanie bezpieczeństwa na drodze wśród uczniów i mieszkańców poprzez zwrócenie uwagi na konieczność obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych. Wszystkie dzieci wyposażone były w kamizelki odblaskowe, opaski i samodzielnie wykonane transparenty. Podczas przemarszu uczniowie głośno skandowali „odblaskowe hasła i rymowanki”.

Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwał patrol Wydziału Ruchu Drogowego z  Chrzanowa.

Ponadto w dniu 21 października policjant Wydziału Ruchu Drogowego w Chrzanowie asp. szt. Krzysztof Bieda przypomniał najmłodszym uczniom  zasady obowiązujące na drodze. Zaznaczył konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa, a także podkreślił bardzo ważną rolę noszenia  odblasków. Na zakończenie prelekcji wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali kamizelki odblaskowe.  

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.