Kampania "Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo"

21 grudnia 2016 roku o godz. 11.00 podczas briefingu prasowego zainicjowano akcję „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo".Patronami tej szczytnej inicjatywy są: Instytut Transportu Samochodowego, Biuro Ruchu Drogowego KGP oraz Komendy Wojewódzkie.

W dniach 24.11., 01, 8 i 15 grudnia b.r. odbędą się  ogólnopolskie dni otwarte podczas których będzie można i bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoich samochodach.

Udział w kampanii zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

Badania odbędą się w ponad 300 punktach na terenie całej Polski, w których  kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach.

W naszym województwie wytypowano 10 stacji diagnostycznych.

Na terenie powiatu chrzanowskiego kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w Libiążu przy ul. Orzeszkowej 18 "Auto Partner s.c" tel.326271199.

  W akcję włączyła się również firma Neptis S.A., która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik.

Użytkownicy tej aplikacji otrzymają SMS-a o treści „darmowe sprawdzanie świateł – zobacz gdzie?”.

Zakładane cele kampanii:

- wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem,

- stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na stacjach diagnostycznych

– poza terminem badania technicznego,

- zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno– zimowym zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem,

- propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd (m.in. promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych).

Mamy nadzieję, że działania te poprawią stan techniczny pojazdów poruszających się po naszych drogach, a tym samym wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa.

Komentarze   
-2 #1 sławka 2018-11-23 16:10
w tamtym roku udało mi się zalapac na akcje, akurat punkt z yanosika miałam przed domem :Dzobaczymy czy w tym roku tez bedzie ten sam
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.