Elementarz bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach i hulajnodze

Trwają wakacje. Zanim wyruszysz na rower, rolki, czy hulajnogę pomyśl, czy jesteś dobrze przygotowany. Pomoże Ci w tym ten film. Zapewne wiele sytuacji będzie Ci znanych. Zastanów się, czy postępujesz prawidłowo i czy jesteś bezpieczny. To bardzo ważne!

Sezon letni sprzyja jeździe na rowerze, rolkach i hulajnodze. Z takiej formy rekreacji korzystają dzieci, młodzież oraz dorośli. Nie wszyscy jednak pamiętają o podstawowym wyposażeniu, jak również jego prawidłowym użytkowaniu. Ogromną rolę odgrywa znajomość przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto jeździ rowerem, na rolkach, czy hulajnodze powinien je znać. Okazuje się, że błędy w zachowaniu leżą niekiedy po stronie dorosłych. To właśnie oni mają być wzorem do naśladowania dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Chcąc propagować bezpieczne zachowanie na drodze, policjanci przygotowali film pt. „Elementarz bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach i hulajnodze”. Film zawiera informacje o tym, jak przygotować się do jazdy rowerem, rolkami, hulajnogą oraz o czym należy pamiętać jako uczestnik ruchu drogowego, korzystając ze wspomnianego sprzętu. W materiale filmowym nie brakuje zasad przekraczania jezdni w różnych sytuacjach, rodzajów ścieżek rowerowych, przykładów poprawnych i niewłaściwych postaw. Autorzy filmu nie zapomnieli także o tym, jak zachowuje się człowiek poruszający się rowerem, na rolkach czy hulajnodze korzystający jednocześnie z telefonu, czy słuchający głośnej muzyki poprzez słuchawki.
Źródło: policja.pl; 
Film edukacyjny zrealizowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy można obejrzeć klikając w link: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/190607,Elementarz-bezpiecznego-por...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.