www1osiedlarobotnicze

Razem z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki serdecznie zachęcamy do obejrzenia wystawy

"Sto lat na koloniach".

Wystawa prezentowana jest w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, ul. Broniewskiego 10C, w godz. otwarcia biblioteki od 8.11.2019 r. do 22.11.2019 r.
22 listopada, o godz. 17:00 odbędzie się finisaż wystawy "Sto lat na koloniach"

Wystawa powstała z chęci wyróżnienia i uwypuklenia wartości kulturowych kolonii robotniczych z 20-lecia międzywojennego na terenie dawnego powiatu chrzanowskiego. Charakterystyczne pod względem urbanistycznym i wyjątkowe architektonicznie kolonie są ciekawym obrazem budownictwa i myśli społecznej tamtych czasów
Za pomocą drewnianych makiet, rysunków aksonometrycznych oraz zdjęć przedstawione jest  nieoceniane do tej pory oblicze osiedli robotniczych. Liczymy na to, że uwypuklenie tych wartości korzystnie wpłynie na ich odbiór społeczny, ale również politykę ochrony i rewitalizacji.

22 listopada, o godz. 17:00 podczas finisażu planowane jest oprowadzanie kuratorskie - o wystawie, koloniach, idei osiedla patronackiego i miastach-ogrodach opowiedzą Aleksandra Gryc oraz Zuzanna Kasperczyk - kuratorki wystawy. "Liczymy na to, że wydarzenie przyjmie formie nie wykładu, lecz rozmowy między wszystkimi uczestnikami, tak aby każdy mógł wynieść z niego coś nowego".

Organizatorem wystawy jest Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki w ramach programu Infrastruktura Niepodległości.

 

Więcej informacji --> https://www.facebook.com/events/2586375601593758/

                                     https://www.facebook.com/stolatnakoloniach/


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.