Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta i regionu do obejrzenia ekspozycji niezwykłej 100 lat Pierwszej w Polsce.

 

By uczcić 100-lecie powstania Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce, w ramach projektu Lokomotywy Niepodległości, dla mieszkańców naszego miasta i regionu przygotowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Stacja Chrzanów, wystawę, której nadrzędnym celem jest pokazanie historii tego ważnego miejsca, osiągnięć ludzi związanych z Fablokiem, jego założycieli, wybitnych konstruktorów, pracowników. Na wystawę składają się archiwalne zdjęcia, spora garść informacji i ciekawostek, podanych w bardzo atrakcyjnej graficznie formie. Zapraszamy do zwiedzania wystawy, dziękując jednocześnie tym, którzy podzieli się z nami swoją wiedzą i cennymi pamiątkami związanymi z chrzanowską fabryką: mieszkańcom miasta, byłym Fablokowcom, Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich oraz Stowarzyszeniu Stacja Chrzanów.
Wstawę prezentujemy przed Urzędem Miasta w Chrzanowie, Al. Henryka 20, do 21 października 2019 r.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta i regionu do obejrzenia ekspozycji niezwykłej!
By uczcić 100-lecie powstania Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce, w ramach projektu Lokomotywy Niepodległości, dla mieszkańców naszego miasta i regionu przygotowaliśmy wystawę, której nadrzędnym celem jest pokazanie historii tego ważnego miejsca, osiągnięć ludzi związanych z Fablokiem, jego założycieli, wybitnych konstruktorów, pracowników. Na wystawę składają się archiwalne zdjęcia, spora garść informacji i ciekawostek, podanych w bardzo atrakcyjnej graficznie formie. Zapraszamy do zwiedzania wystawy, dziękując jednocześnie tym, którzy podzieli się z nami swoją wiedzą i cennymi pamiątkami związanymi z chrzanowską fabryką: mieszkańcom miasta, byłym Fablokowcom, Muzeum w Chrzanowie im. I. i M. Mazarakich oraz Stowarzyszeniu Stacja Chrzanów.
Wstawę prezentujemy przed Urzędem Miasta w Chrzanowie, Al. Henryka 20, do 21 października 2019 r.

Zajęcia realizowane przez chrzanowską bibliotekę w ramach projektu LOKOMOTYWY NIEPODLEGŁOŚCI - program PIONIERZY POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.