4 Korzyści powłoki ceramicznej dla Twojego samochodu

Jeśli jesteś fanem utrzymywania nadwozia swojego samochodu w czystości i połysku, to prawdopodobnie słyszałeś o powłoce ceramicznej. Powłoka ceramiczna działa jako warstwa ochronna lakieru samochodowego podobna do wosku samochodowego, ale zaprojektowana tak, aby wytrzymać dłużej.

Jako płynny polimer, powłoki ceramiczne łączą się z farbą i działają jako pierwsza linia obrony przed zarysowaniami, brudem i wodą. Zazwyczaj mają one podłoże żywiczne lub kwarcowe, które wykorzystuje nanotechnologię do rozprowadzenia ich na powierzchni samochodu i wypełnienia wszystkich mikroporów w lakierze. Płyn szybko odparowuje, pozostawiając czystą warstwę zewnętrzną zabezpieczającą Twój samochód. Powłoka ceramiczna może wyraźnie poprawić wygląd każdego auta. Dowiedz się więcej o zaletach tego rozwiązania od ekspertów z AutoKliniki!

1. Długookresowa ochrona

Właściciele samochodów na różne sposoby starają się chronić lakier swojego pojazdu. Wysokiej jakości ceramiczne powłoki lakiernicze mogą chronić lakier nawet do pięciu lat przed koniecznością jego wymiany, Woski i szczeliwa wystarczają maksymalnie na kilka miesięcy.

Podczas gdy powłoka ceramiczna zapewnia najdłużej utrzymujący się połysk, jej nałożenie wymaga również najwięcej czasu. Proces aplikacji polega na dokładnym oczyszczeniu powierzchni samochodu z wszelkich zabrudzeń, zanieczyszczeń, a następnie na nałożeniu glazury. Doświadczeni specjaliści z białostockiej AutoKliniki zadbają o to, aby cały proces przebiegł prawidłowo i zagwarantował długotrwałą ochronę Twojego auta.

2. Skuteczność

Trwała powłoka ceramiczna zapewnia ochronę lakieru, przed różnymi źródłami potencjalnych uszkodzeń, np.:

  • Woda – ponieważ powłoka ceramiczna jest hydrofobowa, powierzchnia samochodu będzie pozbywać się jej nadmiaru zamiast powodować uszkodzenia lakieru przez plamy wody i nagromadzoną wilgoć.
  • Środki chemiczne – niektóre chemikalia, takie jak te znajdujące się w środkach czyszczących, paliwie, zabrudzeniach drogowych, czy nawet ptasich odchodach mogą być bardzo szkodliwe dla lakieru samochodowego. Powłoka ceramiczna powoduje usunięciu tych substancji z powierzchni auta, co zapobiega blaknięciu lub złuszczaniu się lakieru.
  • Promienie UV – ultrafiolet może być przyczyną utleniania się i blaknięcia lakieru samochodowy, a nawet przyczyniać się do jego rdzewienia. Dodatkowo, powłoka ceramiczna sprawia, że samochód nie wygląda na starszy niż jest.
  • Zadrapania – powłoki ceramiczne są w pewnym stopniu odporne na zarysowania, co nadal jest niezwykle skuteczne w przypadku drobnych zadrapań np. spowodowanych przez krzaki i gałęzie, czy otarcia pieszych.

3. Dłuższe utrzymanie czystości w samochodzie

Powłoka ceramiczna powoduje, że zanieczyszczenia, płyny i substancje chemiczne łatwiej odbijają się od powierzchni zewnętrznej. Samochód wydaje się być czystszy, ponieważ brud ma utrudnione zadanie w osadzeniu się na jego powierzchni. Nie będziesz musiał myć swojego samochodu tak często, jednak drogi nadal będą pełne kurzu i brudu, który będzie się gromadził z czasem. Dodatkowo, myjnia nie będzie wymagała od Ciebie zbyt dużego wysiłku – brud powinien zejść bez większego oporu.

4. Polepszenie wyglądu

Samochody z powłoką ceramiczną będą przez dłuższy czas lśniły i wyglądały bardziej zadbanie. Półprzezroczysta natura powłoki ochroni lakier nowego samochodu i sprawi, że będzie on dłużej błyszczący i świeży. Efekt ten można osiągnąć tylko wtedy, gdy przed nałożeniem powłoki wykonano odpowiednie prace przygotowawcze. Wyblakłe farby, ślady zamglenia lub plam będą nadal obecne, jeśli nie zostały zrobione przed aplikacją ceramiczną. Tutaj z pomocą przychodzi AutoKlinika, która rzetelnie i fachowo przeprowadzi cały zabieg, abyś mógł cieszyć się widowiskowym wyglądem Twojego samochodu.