Policyjne działania "SMOG"

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG".

Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Funkcjonariusze będą również reagowali na inne wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych pojazdów zagrażających bezpieczeństwu i nadmiernie zanieczyszczających środowisko naturalne. Akcja ma również charakter edukacyjny. Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza.

Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak też całej fauny i flory, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy starać się przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

Podczas prowadzonych działań wybrane patrole Policji będą używać przyrządów kontrolno-pomiarowych do stwierdzenia naruszenia wymagań ochrony środowiska.

(BRD KGP/ aj)

Komentarze   
+4 #1 emer 2018-10-10 09:03
Proponuję dodatkowo skontrolować kominy domów.Po pierwsze łatwiej bo nie odjadą, po drugie jednak jeśli chodzi o emisję pyłów kopcą bardziej niż stare zepsute diesle, zwłascza gdy są zasilane mokrym mułem, plastkiem i płytą paździeżową.

Osobiscie czekam aż po eliminacji starych diesli ktoś odkryje że smog dalej jest. To ci bedzie odkrycie :)
Cytować
0 #2 Ania 2018-10-14 23:39
Proszę sprawdzić co spalają ludzie w swoich piecach. Policja niestety nie reaguje na zgłoszenia dotyczące spalania śmieci pomimo podania konkretnego adresu. Odpowiedź na zgłoszenie: my się tymi sprawami nie zajmujemy! Do kogo w takim razie można dzwonić? W Trzebini straży miejskiej nie ma.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.